назад

Серед фіналістів конкурсу «Найкращий сценарій просвітницьких заходів з прав людини» Докудейз – фахівчині БПД Львівщини

Фахівчині системи безоплатної правової допомоги Львівщини Христина Гаталяк та Романія Хула стали фіналістками конкурсу на кращий сценарій просвітницьких заходів з прав людини від Docudays UA.

Христина Гаталяк, заступниця директора Львівського місцевого центру, увійшла в фінал зі сценарієм «До гідності через цінності та права» (фільми «Рахую дні, рахую роки», «Готель 22», «Жертвопринесення») для студентів; Романія Хула, юристка Самбірського місцевого центру, – зі сценарієм „«Людська гідність – абсолютна цінність» (фільм «Розмови на серйозні теми») для учнівської аудиторії. Як зазначають організатори,

учасники конкурсу мали обрати один фільм з переліку  та розробити до нього дискусію для однієї з цільових аудиторій: учні; студенти; дорослі; персонал пенітенціарної системи України та пробації; засуджені, які перебувають в установах виконання покарань, та клієнти пробації.

Конкурс «Найкращий сценарій просвітницьких заходів з прав людини», оголошений для модераторів та модераторок кіноклубів тривав упродовж місяця. Експертне журі, сформоване з представників Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та Української Гельсінської спілки з прав людини, ретельно переглянуло 48 сценаріїв та визначилося з іменами фіналістів.

При оцінюванні робіт враховувалося багато факторів, зокрема, чи допомагає обговорення краще розібратися в темі прав людини, а також, чи може надана інформація бути використана на практиці. Всього до фіналу потрапили 12 сценаріїв.

Христина Гаталяк: “Як модератор пересвідчуюсь, – наскільки через обговорення документального кіно виникає усвідомлене розуміння що таке Людська Гідність”.