назад
02.06.21

Ще три бюро правової допомоги запрацювали у Києві та Запоріжжі

2 червня 2021 року відкрилося одразу три бюро правової допомоги. Відтепер мешканці густонаселених районів Києва та Запоріжжя зможуть швидко й комфортно отримати безоплатну правову допомогу поруч із домом.

«Головна мета системи безоплатної правової допомоги — бути максимально ближчими до людей та надавати їм необхідну допомогу у захисті та відновленні прав. На сьогодні для українців працює понад 550 точок доступу до безоплатної правової допомоги – як у великих містах, так і у віддалених населених пунктах. Ми й надалі будемо орієнтуватися на потреби громадян у доступності та якості правових послуг від держави», — зазначила перша заступниця директора Координаційного центру з надання правової допомоги Оксана Василяка.

Бюро правової допомоги надають мешканцям такі правові послуги:

  • надання правової інформації, консультацій та роз’яснень з правових питань;
  • складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних);
  • надання допомоги в забезпеченні доступу до вторинної правової допомоги та медіації;
  • представництво інтересів та складення документів процесуального характеру для визначених законом категорій осіб.

 «Ми раді, що спільними зусиллями сьогодні змогли відкрити одразу два бюро правової допомоги для киян та гостей столиці. Сподіваємося, що до кінця поточного року ще матимемо можливість розширити мережу точок доступу до безоплатної правової допомоги, аби всі бажаючі змогли вчасно та якісно отримати правову допомогу», — додала заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві Тетяна Городенська.

Одним із напрямів роботи бюро є проведення регулярних правопросвітницьких заходів із правових питань, які турбують людей та є актуальними для їхніх громад. Крім того, фахівці здійснюють виїзди до навколишніх сіл, аби забезпечити роботу консультаційних пунктів. За потреби надається адресна правова допомога маломобільним людям за місцем їх проживання чи перебування.

 «Правова допомога з відкриттям бюро буде ближчою не тільки для мешканців Хортицького району міста  Запоріжжя, а і для мешканців Біленківської, Долинської та Широківської об’єднаних територіальних громад», — зазначила директор Запорізького місцевого центру правової допомоги Ольга Бородіна.

 

Нові бюро правової допомоги запрацювали за адресами:

м. Київ:

  • Лівобережне київське бюро правової допомоги № 3,  просп. Маяковського, 38/10, м. Київ, тел.: (066) 590-27-39.
  • Правобережне київське бюро правової допомоги № 4, вул. Генерала Воробйова, 6, м. Київ, тел.: (044)593-97-60, (073) 593-97-60, (096) 593-97-60.

Запорізька область:

  • Хортицьке бюро правової допомоги, вул. Героїв 93-ої бригади, 16-А, м. Запоріжжя, тел.: (061) 702-33-65.

Графік роботи цих бюро: з понеділка по п’ятницю — з 9:00 до 18:00 без перерви; субота та неділя — вихідні.

Відкриття нових точок доступу до правової допомоги приурочене до 10-річчя ухвалення Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Закон визначив умови реалізації права українців на безоплатну правничу допомогу, закріпленого у Конституції України.

Довідково.

Лівобережне київське бюро правової допомоги № 3 утворене у Деснянському районі (мікрорайон Троєщина), з населенням понад 368 тис. осіб. Однією з проблем цього мікрорайону є транспортне сполучення з правим берегом та районами міста Києва, тож тепер жителям не доведеться витрачати зайвий час у заторах, аби проконсультуватися з юристом.

Правобережне київське бюро правової допомоги № 4 утворене у Солом’янському районі на базі Культурного центру Українського товариства глухих. Воно підвищить рівень доступу до безоплатної правової допомоги не лише жителям великого мікрорайону з населенням понад 383 тис. осіб, а й людям з інвалідністю з порушенням слуху.

Хортицьке бюро правової допомоги відкрилося у Хортицькому районі міста Запоріжжя. Це наймолодший район міста, розташований на правому березі Дніпра. Населення району 115 тисяч осіб.