назад

Що таке правнича енциклопедія «WikiLegalAid»?

На час карантину знайти відповідь на свої правове питання можна самостійно, скориставшись онлайн-довідником правових консультацій «WikiLegalAid». Як це працює?

WikiLegalАid – безкоштовна довідково-інформаційна платформа правових консультацій, яка доступна кожному. Якщо у вас виникло правове питання під час перебування на карантині, спробуйте віднайти відповідь на нього, зайшовши за посиланням: https://wiki.legalaid.gov.ua.

Довідково-інформаційна платформа правових консультацій «WikiLegalAid» спрямована на підвищення правової свідомості та освіченості населення. Тут Ви можете знайти необхідну інформацію з актуальних правових питань. Потрібно мати лише доступ до мережі Інтернет.Окрім правової інформації, у WikiLegalAid можна побачити не лише посилання на нормативні акти, а й зразки процесуальних документів та посилання на судові рішення.

ЯК КОРИСТУВАТИСЯ WikiLegalAid?

Користуватися платформою дуже просто. Для цього слід зайти на головну сторінку wiki.legalaid.gov.ua.

Спосіб 1. За допомогою рядку пошуку:

 • За назвою правової консультації за умови, що консультанту відома точна назва такої консультації.
 • За коренем (частиною) слова використовуючи магічну зірочку * (наприклад, корінь слова дієздатність – дієздат*. Можна використовувати декілька зірочок – дієздат* неповно літ*).

Спосіб 2. За категоріями.

Зайшовши на сайт «WikiLegalАid у відкритому вікні обираємо розділ «Категорії WikiLegalАid».

Зміст розділу «Категорії WikiLegalAid» наступний:

 1. Галузь права (основна).
 2. Суб’єкти звернень (додаткова).
 3. Суб’єкти розгляду звернень (додаткова).
 4. Пільги та інші гарантії, встановлені законом.(додаткова).
 5. Зразки документів правового та процесуального характеру(додаткова).

«WikiLegalAid» це:

 • Систематизовано – вся інформація в базі розташована таким чином, щоб знайти консультацій за певною тематикою було зручно та легко.
 • Актуально – процес оновлення правових консультацій триває постійно; інформація, що міститься в базі включає в себе і нові зміни в законодавстві, і зміни в судовій практиці.
 • Вичерпно – за допомогою бази правових консультацій можна знайти вичерпну інформацію з правового питання, а також судову практику та зразки судових документів.
 • Доступно – незалежно від того де Ви знаходитесь (в дома, на роботі, в віддаленому районі) у Вас є доступ до якісної правової інформації.

Крім того «WikiLegalAid» це:

 • Просто – знайти актуальну інформацію з багатьох правових питань можна на єдиній базі правових консультацій, що містить як посилання на актуальну законодавчу базу, так і практичні рекомендації від фахівців системи БПД.
 • Безкоштовно – доступ до всіх правових консультацій бази є безкоштовним для користувачів платформи.
 • Для всіх – базою правових консультацій можуть користуватись як практикуючі юристи, студенти-правники, правозахисники, так і пересічні громадяни. Консультація сформована так, що відповідь буде зрозуміла усім.

ВАЖЛИВО! Правова консультація носить інформаційний характер та не може безумовно застосовуватися в кожному конкретному випадку.

Єдиний телефон номер безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.