назад

Скасування пільг у громадському транспорті Херсона: коментар юриста

Рішенням виконкому Херсонської міської ради №355 від 17 листопада 2020 року на період дії карантинних обмежень щодо перевезення осіб у кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на транспортний засіб, з метою запобігання транспортному колапсу, тимчасово призупинено безоплатне перевезення всіх категорій громадян, які, відповідно до чинного законодавства, мають право на безоплатний проїзд в міському пасажирському транспорті загального користування.

Наразі це рішення оскаржує у суді херсонець Юрій Дегтярьов, який є учасником бойових дій і відповідно до законодавства має право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті.

Олена Іпатенко, заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області, ситуацію з відміною пільг у громадському транспорті пояснює кореспондентам Суспільного.Херсон так:

Законами України та постановами Кабінету Міністрів України передбачені пільги для певних категорій громадян на проїзд у тому чи іншому громадському транспорті. Це, наприклад, учасники бойових дій та прирівняні до них, особи з інвалідністю війни та прирівняні до них, а також деякі інші категорії громадян.

Відповідно до постанови КМУ № 211 від 11 березня поточного року з подальшими змінами та постанови КМУ № 1236 від 09 грудня 2020 року встановлюється карантин на території України та відповідні обмежувальні заходи, пов’язані з цим. У цих постановах йде мова про встановлення особливих умов перевезення пасажирів, зокрема щодо кількості пасажирів, яка не повинна бути більшою, ніж кількість місць для сидіння, але жодної мови про те, щоб відмінити пільги, у цих нормативно-правових актах немає.

В той же час Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» не передбачено можливість органам місцевого самоврядування відміняти пільги, які передбачені законами України та постановами Кабміну.

Відповідно до статті 30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», органи місцевого самоврядування у деяких випадках можуть встановлювати особливі умови перевезення пасажирів, але це знову ж таки не означає скасування вищевказаних пільг”.

Запис ефіру можна переглянути за посиланнями: