назад

Слухачам Університету третього віку в м. Шостка розповіли про особливості голосування на місцевих виборах

З 2010 року в м. Шостка успішно реалізується інноваційний проєкт «Університет третього віку». У межах цього проєкту проводяться просвітницькі та навчальні курси для громадян похилого віку, які знаходяться на обліку в Шосткинському міському територіальному центрі соціального обслуговування, з метою підтримання їхньої соціальної та інтелектуальної активності. Фахівці системи безоплатної правової допомоги долучаються до проведення занять й інформування громадян про актуальні для них питання.

Так, з метою підвищення виборчої грамотності фахівчиня Шосткинського місцевого центру з надання БВПД Юлія Зацаринна провела інформаційний семінар «Особливості голосування на місцевих виборах 2020» для студентів економічного-правового факультету Університету третього віку.

У ході семінару юристка розповіла про те, як перевірити себе у списках виборців, про особливості голосування на виборчій дільниці та за місцем перебування, особливості заповнення бюлетенів.

«Виборець заповнює бюлетень, опускає його в скриньку для голосування. Якщо у бюлетені відсутня позначка або таких позначок кілька, а також в інших передбачених законом випадках, бюлетень визнається недійсним. Документ для волевиявлення нової форми необхідно “читати” по горизонталі: ліворуч буде перелік партій, посередині два квадратики для позначок, а праворучпронумерований перелік кандидатів від цієї партії», – роз’яснила Юлія Зацаринна.

Слухачі активно долучалися до обговорень, ставили запитання, які стосуються інновацій виборчого законодавства, правильного заповнення бюлетенів.

Студенти отримали моделі виборчих бюлетенів, юристка навела приклади щодо їхнього заповнення, надала інформаційні буклети з актуальних питань місцевих виборів 2020.