назад

Служба волонтерів у судах – початок праці в Харкові

Системою безоплатної правової допомоги за підтримки Проєкту ЄС «Право-Justice» реалізовується проєкт «Служба волонтерів у судах».
12 липня цього року відбулась презентація проєкту «Служба волонтерів у судах» і підписання тристороннього меморандуму про співробітництво між Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях, Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого та Київським районним судом м. Харкова.
У рамках Меморандуму 3 вересня у правовому клубі «Правокатор» керівники проєкту від регіонального центру, Національного юридичного університету та Київського районного суду зустрілися з потенційними волонтерами – студентами юридичної клініки НЮУ.
Анатолій Бородавка, директор Регіонального центру, розповів про порядок проходження студентами навчання волонтерській діяльності в судах, можливості для волонтерів у системі безоплатної правової допомоги.
Керівник юридичної клініки НЮУ Віктор Янішен ознайомив з механізмом організації волонтерської діяльності в навчальному закладі, зокрема, в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого.
Наталія Бардіна, керівник апарату Київського районного суду м. Харкова, де впроваджується пілотний проєкт, розповіла про практичні аспекти діяльності волонтерів у суді.
Служба волонтерів у судах – це створення атмосфери дружнього до людини суду, комфортних умов перебування відвідувачів суду в судовому приміщенні, зменшення психологічного напруження завдяки роботі волонтерів, забезпечення комунікації між органами системи правосуддя та громадою, підвищення рівня правової освіти населення та формування активної громадянської позиції студента-волонтера.