назад

Спільна робота на один результат: про творчі тандеми правників та медійників Дніпропетровщини

Журналістика – це перш за все позиція. Журналістика у поєднанні з системою правової допомоги – це світосприйняття, побудоване на засадах гідності, рівного доступу до права та правосуддя. З колегами-журналістами, які поділяють такі цінності, юристи правової допомоги від держави працюють вже не один рік. Навіть більше – з кожним роком відкриваються нові грані партнерства: від експертних коментарів до створення спільних відеороликів та авторських програм. Сьогодні фахівці системи безоплатної правової допомоги Дніпропетровщини діляться досвідом співпраці з медійниками та своїм баченням спільної роботи БПД та ЗМІ.

«Чую – розумію– реалізую» –  такий девіз у фахівців Нікопольського місцевого центру, які знайшли надійних та вірних партнерів у місцевому радіо «Ностальжи 102.4FM».

Радіо один з інформаційних каналів, який допомагає суспільству дізнатися та реалізувати свої права, – упевнена правник Нікопольського місцевого центру  з надання БВПД Ніна Петрова. –  Актуальна та своєчасна інформація, яка лунає в авто, громадському транспорті чи на роботі завжди знаходить свого слухача!

Ніна Петрова на Нікопольському місцевому радіо «Ностальжи 102.4FM»

У Криворізькому місцевому центрі з надання БВПД активно співпрацюють з телеканалом «Рудана». Юристи системи правової допомоги часті гості телевізійних програм, експерти у новинних сюжетах. Директорка Криворізького місцевого центру Наталія Родрігес розповідає, що від початку року правники разом з ТРК “Рудана” організували ще й спільний проєкт “ПРАВОкуємо”.

Завдяки таким відеоурокам ми можемо доносити правову інформацію ще більшій кількості криворіжців. Це стало вдвічі актуальним в умовах карантину, – говорить Наталія Родрігес. –  Завдяки телебаченню ми стаємо справжніми агентами змін у суспільстві, адже все більша кількість людей дізнається про способи захисту своїх прав і починає користуватись ними.

Фаховий коментар Наталії Родрігес місцевому криворізькому тебелаченню

Павлоград – місто невелике, але має чим пишатися, бо в павлоградців є і сучасне місцеве телебачення, і одна із найперших FM-станцій в Україні, де працюють справжні професіонали своєї справи. Як результат – плідна співпраця зі створення інформаційних сюжетів про роботу Павлоградського місцевого центру, численні коментарі та інтерв’ю директора, працівників і адвокатів.

Директорка Павлоградського центру Оксана Косоного у ефірі місцевої радіостанції

У м. Кам’янське, дякуючи ТРК “МіС”, юристи Кам’янського місцевого центру мають можливість вчасно проінформувати громадян про зміни в законодавстві, поділитись успішними справами, в яких кожен може знайти для себе щось корисне. Це особливо важливо у часи карантину, коли велика увага громадян зосереджена на новинах, які надходять зі ЗМІ.

В.о директора Кам’янського місцевого центру Оксана Волох  розповідає представникам ЗМІ про роботу центру

Не припиняється активна робота з місцевими телеканалами і у м. Дніпро. Телеканал “Відкритий”, прес-центр “Інформатор”, 34-ий та 11-ий телеканали, D1-channel стали платформою для виступів фахівців Дніпровсього місцевого та Регіонального центру з надання БВПД.  Юристи дають коментарі на найбільш актуальні теми або беруть участь у тематичних програмах, виступають у ролі експертів на регіональних ток-шоу.

Директорка Регіонального центру з надання БВПД у Дніпропетровській області Людмила Яцуба та фахівець Дніпровського бюро правової допомоги Олександр Ковальов у програмі телеканалу “Відкритий”

Серед сталих взаємин – щотижнева участь у прес-конференціях на базі інформаційної агенції “Інформатор”, а з вересня цього року – участь у програмі “Тема дня”, що на UA.Дніпро:Українське радіо, – ділиться досвідом роботи зі  ЗМІ Анастасія Юхименко, фахівець Дніпровського місцевого центру з надання БВПД. – Серед  наших пріоритетів – доступність та якість правової інформації.  На щастя, у цьому  ми знайшли підтримку медійників, з якими в нас склались справжні творчі тандеми. Завдяки чому городяни отримують якісну і корисну правову  інформацію, якою, як показує досвід, успішно користуються у повсякденному житті.