назад

Співпрація зі ЗМІ сприяє формуванню позитивного іміджу та впізнаваності системи БПД  

16 листопада в Україні відзначають День працівників радіо, телебачення і зв’язку України. Фахівці цієї сфери активно співпрацюють з системою БПД в Україні загалом та на Закарпатті, зокрема. Саме завдяки їхньому об’єктивному висвітленню непростої роботи фахівців центрів та бюро правової допомоги, успіхів у захисті порушених прав громадян дедалі більше краян мають можливість дізнатися про гарантоване їм Законом «Про безоплатну правову допомогу» право на представництво інтересів за рахунок держави. І саме завдяки їм створюється позитивний імідж системи безоплатної правової допомоги.
Центри правової допомоги на Закарпатті, представлені Регіональним центром з надання БВПД, Ужгородським, Мукачівським та Хустським центрами, а також 11 бюро правової допомоги активно співпрацюють із засобами масової інформації на теренах краю.
Завдяки взаємодії та налагодженій співпраці зі ЗМІ, центри мають можливість висвітлювати не тільки процес та результати своєї роботи, а й публіковувати правові роз’яснення та консультації, тематичні відеоролики тощо, таким чином підвищуючи правову свідомість жителів краю.
Ефективною та плідною є співпраця Регіонального центру із місцевими телекомпаніями, серед яких М-студіо, Тиса-1, 21-й канал. Окрема вдячність ведучим радіопрограми «Акценти полудня» (радіо «Ужгород»), співпраця з якими ведеться на регулярній основі. Бажаними гостями радіоведучих Альони Онди, Вікторії Петішко-Ковальової та Наталії Шпак є директор Регіонального центру Василь Попадинець, заступниця директора Лариса Фучко, адвокати, які співпрацюють з центром.
Регіональний центр активно співпрацює і з регіональними інтернет-ЗМІ, які регулярно публікують актуальні новини, консультації, успішні кейси тощо на шпальтах своїх видань.
Фахівцям Хустського місцевого центру з надання БВПД вдалося налагодити співпрацю з РТК «Хуст», а також низкою інтернет виданья (Дубове. Інфо, ХустПост тощо).
Працівники Ужгородського місцевого центру з надання БВПД упродовж 2020-го року провели низку виступів у радіо-ефірах, під час яких інформували мешканців Закарпаття про режим роботи центрів та бюро в період карантину та розповідали як захистити свої права та свободи. Приміром, юрист центру Петро Крон дав інтерв’ю телеканалу «Суспільне», щодо відпусток в період карантину, на Перечинському телеканалі ТзОВ «Альфа-простір» транслювалася інформація щодо роботи місцевого центру та бюро в період карантинних обмежень та на тему «Онлайн-сервіси державного реєстру виборців». Тісна співпраця налагоджена і з газетою «Ужг
ород», де регулярно публікуються інформації про діяльність центру.
Ефективною є і співпраця Мукачівського місцевого центру з надання БВПД з місцевим ТРК «Мукачево (М-Студіо)» – лідером телевізійного ринку Закарпаття, який охоплює мовленням понад 75% аудиторії регіону. З початку відкриття центру тут налагоджено тісні контакти у сфері висвітлення роботи центру, а також систематичного надання інтерв’ю та коментарів з актуальних правових питань.
Саме завдяки співпраці працівниками радіо-, телебачення, інтернет-ЗМІ мешканці краю мають можливість підвищити свою правову обізнаність, дізнатися як захистити свої порушені права, та куди звертатися за такою допомогою.
Щиро дякуємо нашим надійним партнерам та вітаємо із професійним святом!