назад

Співпраця для захисту прав та законних інтересів громадян_Вінниччина

Робоча зустріч

в.о. директора Регіонального центру з надання БВПД у Вінницькій області Сергія Фролова, заступника начальника відділу організації надання БВПД Володимира Матюхи з майором Головного управління Національної поліції в Україні у Вінницькій області, старшим інспектором з особливих доручень відділу з питань контролю та дотримання прав людини в поліцейській діяльності Управління забезпечення прав людини НПУ в Вінницькій області Петром Ткачуком,

обговорено:
-подальшу співпрацю у 3-кварталі 2020 року, та досягнуто домовленостей
-порядок повідомлення Регіональний центр з надання БВПД у Вінницькій області про затримання осіб після фактичного затримання.

До першого допиту затриманій особі надається беззаперечне право на конфіденційну зустріч з адвокатом.

Довідково: Відповідно до ч. 4 статті 213 КПКУ уповноважена службова особа, що здійснила затримання, зобов’язана негайно повідомити про це орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правової допомоги.

Пунктом 2 Порядку інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, визначено, що суб’єкти подання інформації (органи поліції та інші органи, уповноважені здійснювати затримання) зобов’язані негайно після фактичного затримання особи повідомляти відповідному регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги відомості про особу, яку було затримано.

Регіональний центр протягом години з моменту реєстрації такого повідомлення призначає адвоката для надання безоплатної вторинної правової допомоги затриманій особі. Призначений адвокат протягом години з моменту отримання доручення прибуває до такої особи для проведення з нею конфіденційного побачення.

Затримана особа має право на першу вимогу мати захисника і побачення з ним до першого допиту з дотриманням умов, що забезпечують конфіденційність спілкування, а також після першого допиту – мати такі побачення без обмеження їх кількості й тривалості.