назад

Співпраця Одеської юридичної академії та системи БПД: стажування студентів, професійний розвиток та допомога людям

Сьогодні, 30 липня 2020 року, до Регіонального центру завітав декан факультету адвокатури НУ «Одеська юридична академія» Євген Хижняк. На зустрічі з директоркою центру Світланою Клішиною, в ході якої було обговорено питання проходження практики та працевлаштування студентів в офісах системи БПД, також були присутні журналісти телеканалу «Репортер».

Світлана Клішина розповіла про роботу системи БПД в регіоні: на Одещині налічується 31 офіс надання правової допомоги від держави, де забезпечується доступ громадян до правосуддя.
Вже 7 років на базі центрів безоплатної правової допомоги, відповідно до домовленості з Одеською юридичною академією, студенти юридичних факультетів набувають практичних навичок та проходять стажування. За словами директорки Регіонального центру, більша частина штатних юристів у центрах – це випускники Одеської юридичної академії, зокрема факультету адвокатури.

На факультеті адвокатури в процесі навчання студентів орієнтують на захист прав людини та навчають, у який спосіб їх захищати, що, в свою чергу, співпадає з цінностями системи БПД. У команді Регіонального центру наразі працює колишня студентка Одеської юридичної академії, яка володіє високими професійними навичками», – розповідає директорка центру.


Стосовно співпраці системи БПД та Одеської юридичної академії Світлана Клішина зазначила, що вона розпочалася із взаємодії з юридичною клінікою Академії – організації, де ще з 1998 року люди, які не можуть самостійно сплатити послуги юристів, безкоштовно отримують правову допомогу. Там студенти Академії проходять практику, допомагаючи людям та набираючись професійного досвіду.

Система БПД знаходиться з Юридичною клінікою в тісних партнерських відносинах – для нас це кадровий потенціал та можливість бути ефективними у представництві клієнтів системи БПД у судах. Ми вдячні факультету адвокатури, представники якого виявили бажання вести справи pro bono у тих випадках, коли особа не належить до жодної з категорій осіб, які відповідно до Закону мають право на безоплатну вторинну правову допомогу», – підкреслила Світлана Клішина.

Крім того, навіть у позанавчальний час, у літній період, студенти за власним бажанням мають можливість прийти до центрів та ознайомитися, «чим живе» система безоплатної правової допомоги: як працюють штатні юристи, адвокати, як ведеться прийом клієнтів та надаються правові консультації.

Для цього не потрібно мати учбовий план, оформляти спеціальні документи для стажування, – достатньо завітати до будь-якого нашого офісу в регіоні. Така практика, безумовно,позитивно впливає на розвиток ефективних професійних навичок у майбутніх юристів», – зазначає Світлана Клішина.