назад

Співпраця Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області та управління превентивної діяльності ГУНП у Чернігівській області

Робота регіональних центрів з надання БВПД тісно переплітається з діяльністю різних силових структур, зокрема з діяльністю органів Національної поліції України. Затримання особи, проведення слідчих дій, вручення підозри, функціонування інституту дізнання – неповний перелік дій, до участі в яких через регіональні центри з надання БВПД залучаються адвокати для захисту прав та інтересів затриманих та обвинувачених осіб. Ефективна взаємодія в цих питання є гарантією  належного дотримання прав людини та національного законодавства.

20 січня для обговорення нагальних питань  та  планування спільної діяльності на 2021 рік працівниками Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області було проведено робочу зустріч з працівниками управління превентивної діяльності  Головного управління Національної поліції у Чернігівській області.

Під час зустрічі присутні обговорили процес реорганізації, який зараз проходить в  Головному управлінні Національної поліції у Чернігівській області у зв’язку з адміністративно-територіальною реформою. Для належної взаємодії органів поліції та системи БПД у Чернігівській області було досягнуто домовленості про проведення працівниками Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області навчання для працівників органів Національної поліції області.

Окрему увагу приділи порядку інформування Регіонального центру у випадку адміністративного затримання особи. Відповідно до частини 3 статті 261 КУпАП органи (посадові особи), правомочні здійснювати адміністративне затримання, про кожний випадок адміністративного затримання осіб інформують у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, крім випадків, якщо особа захищає себе особисто чи запросила захисника.

У випадку, якщо Регіональним центром було отримано та зареєстровано повідомлення про адміністративне затримання особи, Регіональний центр видає відповідне доручення адвокату. У цьому випадку відмова затриманої особи від адвоката, призначеного Регіональним центром, повинна бути здійснена в присутності адвоката у письмовій формі, копія якої подається адвокатом до Регіонального центру,- зазначила директор Регіонального центру Ірина Протченко.

 

В зустрічі взяли участь: Ірина Протченко, директор Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області; Олена Якубенко, начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги;

Олексій Дяговець, начальник управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Чернігівській області; В’ячеслав Счасливий, заступник начальника відділу організації діяльності груп реагування  управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Чернігівській області; Лариса Борисенко, старший інспектором з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності(у Чернігівській області) Управління моніторингу дотримання прав людини НПУ.