назад
13.05.20

Співпраця системи БПД з «Докудейз» переходить на інший рівень

Система безоплатної правової допомоги та громадська організація «Докудейз» «знайомі» вже давно. У регіонах проводяться кінопокази, проходить Мандрівний фестиваль документального кіно, відбуваються засідання кіноклубів про права людини. Новий імпульс взаємодії надасть меморандум про співпрацю між громадською організацією «Докудейз» та Координаційним центром з надання правової допомоги.

«Ми розширюємо та поглиблюємо співпрацю системи БПД з громадською організацією «Докудейз». Переконаний, що кожна зі сторін вноситиме свій унікальний досвід, знання, ресурси в підвищення рівня правової обізнаності населення», – зазначив в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

У межах меморандуму проводитимуться спільні заходи – конференції, семінари, круглі столи, зустрічі тощо. Сторони надаватимуть експертну консультативну та іншу допомогу при проведенні громадських обговорень, дискусій та спільних інформаційних та правопросвітницьких заходів. Братимуть участь у громадських обговореннях, дискусіях та спільних інформаційних та правопросвітницьких заходах щодо підвищення рівня правової освіти та правової обізнаності населення.

Започаткований системою БПД новий формат правопросвітництва «Правовий кінозал» у багатьох регіонах відбувається за участі «Докудейз». Ця громадська організація надає для перегляду документальні фільми зі сфери прав людини. Крім того, фахівці системи БПД беруть участь у заходах «Мандрівного фестивалю Docudays UA», який щороку проходить у місцевих кінотеатрах, будинках культури, школах і вищих навчальних закладах, бібліотеках, установах пенітенціарної системи тощо. Після кінопоказу глядачі мають змогу поспілкуватися з режисерами стрічок та правозахисниками.

«Наведу тільки один приклад ефективної співпраці кіноклубу   Docudays UA «Погляд» при БО Фонд громади міста Гола Пристань «Свята Ольга»  і центрів БПД.  Покази вони проводять в центрах зайнятості, центрах пробації, школах, НДО. Майже на всіх показах експерти – юристи з центрів БПД. Коли кіноклуб тільки починав показувати фільми у Голопристанському центрі зайнятості у 2015 році, глядачів було мало, люди питали: «А навіщо нам це показують? Чим нам допоможуть?». Коли в кіноклуб почали запрошувати юристів БПД, відвідувачів кіноклубу побільшало», – розповідає  виконавча директорка ГО «Докудейз» Світлана Смаль.

«Зараз, як тільки є повідомлення, що буде показ, заповнюється вся кімната, де проходять заходи. Наприклад, люди дивляться документальний фільм про сучасне рабство й тут же отримують юридичну консультацію, як убезпечитися від рабства, шукаючи роботи в чужій країні. Потім чимало глядачів, які були на таких показах, вже самі йдуть консультуватися до центрів БПД, кількість клієнтів БПД постійно зростає. І таких прикладів ефективної співпраці між докуклубами й центрами БПД у нас в кожній області є чимало», – продовжує вона.

Зараз, у зв’язку з карантином, «Правовий кінозал» системи БПД проходить онлайн. Після завершення карантину «онлайн співпраця» системи БПД та «Докудейз» доповниться ще й офлайн заходами, проєктами та іншими активностями.