назад

Співпраця з Управлінням патрульної поліції в Тернопільській області у напрямі захисту прав громадян

Задля ефективної координації дій у дотриманні права на захист затриманих осіб та з нагоди відзначення 10 грудня Всеукраїнського дня безоплатної правової допомоги директор Регіонального центру Ірина Хондогій провела зустріч із заступником начальника Управління патрульної поліції Тернопільської області Дмитром Домсом.

Під час зустрічі було обговорено ряд проблемних питань взаємодії між представниками системи безоплатної правової допомоги та патрульною поліцією. Особливу увагу було приділено дотриманню положень Порядку інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року № 1363 (зі змінами), в тому числі про необхідність негайно після фактичного затримання особи повідомляти Регіональний центр про усі випадки затримання працівниками патрульної поліції, крім випадків адміністративного затримання, якщо особа захищає себе особисто чи запросила захисника.

Були обговорені питання, що виникають при затриманні осіб, механізми подальшої співпраці щодо їх захисту, а також координація зусиль по недопущенню порушень у цій сфері.

«Ця зустріч є ефективною для подальшої співпраці, обміну досвідом між правоохоронцями та системою безоплатної правової допомоги області, сприяє дотриманню прав людини та громадянина»

, – зазначила Ірина Хондогій під час зустрічі з поліцейським.

Також обговорювалось питання об’єднання зусиль та здійснення спільних правоосвітніх заходів для населення, трудових та навчальних колективів області.