назад

Справа «поклику душі» або Сарненщині почали працювати перші волонтери БПД!

Перші волонтери безоплатної правової допомоги Сарненського МЦ: Юлія Мулявко і Руслана Третяк офіційно приступили до своїх повноважень! Адже днями директор Юлія Міхнова урочисто підписала із ними договори про подальшу співпрацю. А до того, волонтери пройшли дистанційний курс навчання  та отримали сертифікати.

Варто зазначити, що Юлія Мулявко займає посаду завідувачки Публічної бібліотеки села Вири, а Руслана Третяк директора  КЗ  “Сарненський центр професійного розвитку педагогічних працівників” Сарненської міської ради. Тому, їх професійна діяльність буде тісно переплітатися із волонтерською у системі безоплатної правової допомоги та тільки сприятиме плідній і активній співпраці із Сарненським МЦ.

Перед початком своєї роботи волонтери отримали пам’ятку щодо збереження конфіденційної інформації (персональних даних) та потрібні інформаційні матеріали на різноманітні правові тематики та узгодили плани діяльності.

“Волонтерство у системі безоплатної правової допомоги – це чудова можливість для людей із активною громадянською позицією проявити себе та сприяти у розширенні горизонтів підвищення правової обізнаності і проінформованості громадян. Але головним, все ж таки, у цій справі, на мою думку, має бути бажання самого волонтера здійснювати таку діяльність та постійно розвиватися у цьому. Волонтерство, у якій би воно сфері не реалізоувалося – це насамперед справа поклику душі! А наші волонтери є саме такими ”, – зазначила директор центру Юлія Міхнова.

Тож, основними функціями, які покладені на помічників фахівців Сарненського МЦ будуть:

  • інформування населення про систему безоплатної правової допомоги;
  • сприяння в організації правопросвітницьких заходів;
  •  сприяння в розміщенні інформації;
  • здійснення пепренаправлення громадян до центру правової допомоги;
  • надання психологічної підтримки, особам, які постраждали від домашнього насильства, булінгу.

Дотатково нагадуємо, наприкінці лютого в Україні стартував проєкт «Волонтер БПД». Метою, якого є пошук волонтерів у сфері надання безоплатної правової допомоги, які будуть допомагати центру забезпечувати доступ людей до такої допомоги (первинної і вторинної) та організацію її надання, проводити правопросвітницьку роботу та допомагати з іншими завданнями для реалізації повноважень у сфері захисту прав людини.