назад

Працівники системи БПД Чернігівщини пройшли тренінг «Стандарти прав дитини та практики їх застосування. Правові основи медіації»

Захист  прав дітей один з пріоритетних напрямів, якому приділяється увага у нашій державі. Значний міжнародний досвід та партнерська підтримка сприяють кращому розумінню важливості цього питання.   Діти через фізіологічні особливості (вік, ментальний розвиток) можуть ефективно захистити свої права тільки за допомогою дорослих і держава, шляхом створення та надання відповідних повноважень різним інституціям, дає можливість дітям, які опинились в складних життєвих обставинах можливість відстояти свої права.

Однією з таких установ є система безоплатної правової допомоги, працівники якої, окрім, надання правової допомоги дітям, як суб’єктам безоплатної вторинної правової допомоги проводять для них різні активності з метою інформування дітей про їх права та  шляхи їх захисту.

Для отримання нових знань  працівниками системи БПД Чернігівщини у сфері захисту прав дітей  та застосування відновних практик 12 жовтня  в Освітньому Домі прав людини відбувся тренінг «Стандарти прав дитини та практики їх застосування. Правові основи медіації».

Про те, що таке права дитини, якою є філософія та еволюція прав дитини, якими мають бути основні підходи до осмислення та реалізації прав дитини, як визначені права дитини міжнародним та національним законодавством розповідав Сергій Буров, експерт та тренер з прав людини та дитини Освітнього Дому прав людини – Чернігів.

Про суть концепції механізму відновного правосуддя стосовно неповнолітніх, його моделі та переваги,  застосування медіації у кримінальному процесі, що відповідає забезпеченню найкращих інтересів дитини розповідала заступниця директора Регіонального центру БВПД у Чернігівській області Олеся Пирковська.

Про медіацію, як інноваційний спосіб вирішення конфліктів між неповнолітніми у школі та у повсякденному житті, про особливі риси, етапи, принципи та правила шкільної медіації розповіла Катерина Данькова – експертка та тренерка Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.

Учасники тренінгу відзначили необхідність посилення уваги з боку держави та органів місцевого самоврядування до інтересів дітей, необхідності удосконалення механізму контролю за дотриманням чинного законодавства у сфері охорони дитинства, а також необхідність застосування у власній професійній діяльності стандартів прав дитини та позитивних успішних практик їх застосування, що вже існують.

Тренінг було організовано ГО МАРТ в рамках проєкту «Формування спільноти юристів, які застосовують стандарти правосуддя, дружнього до дитини», у співпраці з Освітній дім прав людини в Чернігові / Human Rights House in Chernihiv та Регіональний центр з надання БВПД у Чернігівській області.