назад

Старт роботи проекту з відновного правосуддя для неповнолітніх на Тернопільщині

Протягом року пілотний проект з відновного правосуддя для неповнолітніх діяв на базі системи безоплатної правової допомоги у шести регіонах. Він довів свою ефективність і з квітня цього року поширений на всю Україну. Не стала вийнятком і Тернопільщина. Сьогдоні відбулось перше засідання робочої групи, що працюватиме над проектом у нашому регіоні.

Проект впроваджується відповідно до наказу Міністерства юстиції України та Офісу Генерального прокурора №1473/5/194 від 17 квітня 2020 року на базі системи надання безоплатної правової допомоги за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Задля успішної реалізації ініціативи ми залучили до співпраці нових партнерів – психологів, діяльність яких спрямована на ресоціалізацію неповнолітніх, ювенальних прокурорів, та соціальних працівників.

– говорить директор Регіонального центру Ірина Хондогій.

До складу робочої групи увійшли: директори місцевих та Регіонального центрів з надання БВПД Тернопільщини, психолог Оксана Коваль, директор Тернопільського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Богдан Рокочий, начальник відділу ювенальної превенції ГУНП в Тернопільській області Петро Тихович, начальник філії Державної установи Центр пробації в Тернопільській області Наталія Хільченко, начальник відділу ювенальної юстиції прокуратури Тернопільської області Марина Чудопалова. Координуватиме проект менеджер з якості Регіонального центру Віталій Сольський.

Запровадження такого проекту є унікальною можливістю для неповнолітніх, що вчинили кримінальне правопорушення, ресоціалізуватись та уникнути заглиблення у кримінальне середовище.

– додав перший заступник прокурора області Микола Голомша, який, як і ювенальні прокурори місцевих прокуратур, були присутні на засіданні міжвідомчої робочої групи.

Присутні обговорили шляхи реалізації пілотного проекту в регіоні. Головною метою зустрічі було вироблення алгоритму дій для подальшої роботи. «Якщо неповнолітній відшкодує шкоду і примириться з потерпілим, успішно пройде етап ресоціалізації, тоді він може бути звільнений від кримінальної відповідальності. Медіаторами у цьому процесі виступатимуть адвокати, які співпрацюють із системою БПД та які успішно пройдуть навчання» додають учасники заходу.