назад

На жаль, у нашому суспільстві дуже поширені стереотипи щодо домашнього насильства: «це справа сімейна», «б’є – значить любить» тощо. Однак, варто пам’ятати, що домашнє насильство – це злочин!

Головний спеціаліст Новоселицького бюро правової допомоги Світлана Гузун спільно з провідним фахівцем Новоселицької районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості Тетяною Руссу провели у Новоселиці правопросвітницький захід на тему: «Як протидіяти домашньому насильству» для осіб, які перебувають на обліку як безробітні та осіб, які шукають роботу.

Юристка акцентувала увагу на особливостях притягнення до кримінальної та адміністративної відповідальності за вчинення насильницьких дій. А також зазначила, що нововведенням щодо відповідальності за вчинення домашнього насильства є те, що тепер крім покарання до кривдника можуть бути застосовані спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству, а саме:

Терміновий заборонний припис:

·       зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;

·       заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи;

·       заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Обмежувальний припис:

·       заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;

·       усунення перешкод у користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;

·       обмеження спілкування з постраждалою дитиною;

·       заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою;

·       заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;

·       заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.

Світлана Гузун наголосила на тому, що кожна особа, яка зазнала домашнього насильства, має можливість на повноцінний та всебічний правовий захист від держави, шляхом отримання безоплатного адвоката. Крім того, відповідно до змін, що відбулися у законодавстві, розширено доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також – для дітей.

Працівник бюро також забезпечила присутніх інформаційними матеріалами та буклетами.