назад

Студентам Чернігова розповіли, як працює система безоплатної правової допомоги

6 квiтня 2021 року вiдбулась чергова online-зустрiч  зі здобувачами вищої освiти, якi навчаються за освітніми програмами “Цивільна та господарська юстиція (Суд. Нотаріат. Правова допомога)” та “Адміністративна юстиція (Суд. Публічна адміністрація та антикорупційні органи)”, з директором Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Іриною Протченко та директором Чернiгiвського мiсцевого центру з надання БВПД Володимиром Бобруйком. В ході заходу присутніх було поінформовано про роботу системи безоплатної правової допомоги, ознайомлено з сучасними сервісами системи , які студенти можуть використовувати під час навчання та в побуті.

Ірина Протченко розповіла майбутнім правникам про принципи, на яких будується робота системи, а саме: повага до гідності та прав людини, довіра та партнерство, прозорість та підзвітність, незалежність у своїй діяльності, інновації та прагнення до досконалості. Детально зупинилась на нормах законодавства, якими врегульовано питання надання безоплатної правової допомоги. Особливу увагу було акцентовано на дотриманні прав людини під час затримання, організації роботи адвокатів, що співпрацюють з системою безоплатної правової допомоги, центрів надання безоплатної правової допомоги, а також на можливості отримання практичних навичок консультування в ході волонтерської роботи здобувачів вищої освіти у центрах безоплатної правової допомоги.

Володимир Бобруйко на конкретних прикладах успішних справ з надання безоплатної правової допомоги студентам  розповів про найбільш актуальні типові питання, з якими звертаються громадяни за отриманням безоплатної вторинної правової допомоги та роз’яснив шляхи вирішення відповідних проблемних питань.