назад

Студенти Мукачівського аграрного коледжу дізналися про БПД та реалізацію нових проєктів системи

15 вересня фахівці Мукачівського місцевого центру та Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області провели правопросвітницький захід для студентів-правників у ВП НУБіП України «Мукачівський аграрний коледж» на тему «Право на безоплатну правову допомогу».
У межах заходу директор Мукачівського місцевого центру Костянтин Молнар розповів студентам, що система безоплатної правової допомоги працює в Україні вже 10 років. Прийняття Закону України «Про безоплатну правову допомогу» з подальшим утворенням Координаційного центру з надання правової допомоги, регіональних та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Так, з 1 січня 2013 року розпочали свою діяльність регіональні центри з надання БВПД, на яких покладено функцію надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі затриманим, підозрюваним, обвинуваченим та засудженим до покарання, пов’язаного з позбавленням волі, а також у справах про адміністративні правопорушення особам, щодо яких застосовано адміністративне затримання або адміністративний арешт.
Надання допомоги в адміністративному і цивільному судочинстві з 1 липня 2015 року здійснюється через місцеві центри з надання БВПД. У 2016 році з метою розширення мережі доступу до безоплатної вторинної правової допомоги створено структурні підрозділи місцевих центрів – бюро правової допомоги .
Заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській Лариса Фучко розповіла студентам про реалізацію проєкту: «Програми відновлення для неповнолітніх, які підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення» на Закарпатті. Фахівець наголосила що програму відновного правосуддя для неповнолітніх можна зреалізувати за наступних умов: наявність потерпілої сторони; неповнолітній вперше вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості; визнання ним факту вчинення злочину; неповнолітній та потерпілий дали згоду на участь у цій програмі. Якщо неповнолітній відшкодує збитки і примириться з потерпілим, успішно пройде етап ресоціалізації, тоді він може бути звільнений від кримінальної відповідальності.
Заступник начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Мукачівського місцевого центру Ірина Томишинець представила студентам презентацію проєкту «Волонтер БПД». Його мета – залучити громадських активістів до сфери надання безоплатної правової допомоги.
Основне завдання волонтерів БПД – сприяти регіональним та місцевим центрам з надання безоплатної вторинної правової допомоги у здійсненні їхніх функцій. Волонтери допомагатимуть центрам забезпечувати доступ людей до безоплатної правової допомоги, проводити правопросвітницьку роботу, організовувати надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги, реалізовувати інші повноваження у сфері захисту прав людини. На завершення Ірина Томишинець запросила присутніх долучатися до волонтерства у системі БПД.
Директор Ужгородського місцевого центру М.Давиденко також поспілкувався зі студентами аграрного коледжу та розповів їм про особливості надання БПД, цікаві та курйозні випадки захисту прав клієнтів.
За безоплатною правовою допомогою звертайтесь до найближчих центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті, або телефонуйте за єдиним номером системи БПД 0800213103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів в Україні).