назад

Студенти на Херсонщині дізналися як протистояти домашньому насильству

22 лютого на базі Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області (далі – Регіональний центр) для студентів 3 курсу спеціальностей «Право» та «Правоохоронна діяльність» Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ, з метою поглиблення правових знань у сфері запобігання та протидії домашньому насильству директоркою та заступницею директора Регіонального центру Мариною Єлисєєвою та Оленою Іпатенко проведено лекцію.

Зі вступним словом виступила Марина Єлисєєва, зазначивши основні цінності системи БПД, передусім: гідність та права людини, довіра та партнерство, прозорість та підзвітність, незалежність, інновації та прагнення досконалості. Крім того, наголосила, що нашою місією є захист прав людини шляхом забезпечення рівного доступу до правової інформації та правосуддя.

На початку заходу, Олена Іпатенко розповіла студентам про систему БПД  та довідково-інформаційну платформу правових консультацій «WikiLegalAid», на якій можна знайти необхідну інформацію з правових питань, крім того, ця база є гарним помічником у навчанні, зокрема для написання курсових робіт та підготовки до занять.

Перейшовши до основної теми «Домашнє насильство: причини, відповідальність, шляхи запобігання та протидії», Олена Іпатенко акцентувала увагу на Законі України «Про безоплатну правову допомогу» від 02.06.2011 № 3460-VI.

Так, відповідно до зазначеного закону передбачено категорії осіб, які мають право отримати безоплатну вторинну правову допомогу (захист; здійснення представництва інтересів осіб, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру), зокрема, особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

Як діяти та куди звертатися жертві домашнього насильства (першочергові дії):

 • звернутися до поліції 102 та повідомити про факт насильства. Співробітники поліції «по гарячих слідах» повинні виїхати на виклик, зафіксувати факт домашнього насильства;
 • зателефонувати на НАЦІОНАЛЬНУ «ГАРЯЧУ ЛІНІЮ» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації
  0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів)
  або на короткий номер 116 123 (безкоштовно з мобільних телефонів).
  Фахівці зможуть проконсультувати, надати психологічну допомогу та повідомити, куди звертатися за допомогою далі;
 • зателефонувати до Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги
  0 800 213 103 (цілодобово, безкоштовно).
  Фахівці зможуть надати юридичну консультацію та повідомити, куди звертатися далі за допомогою

Здобувачі приймали активну учать у дискусіях та цікавилися: особливостями роботи фахівців Регіонального центру та адвокатів як із жертвами насильства так і з кривдниками, тим самим підвищуючи свої знання у сфері права.

Наприкінці заходу, студенти мали змогу прийняти учать у правовій вікторині, переможці якої отримали атрибутику системи БПД.