назад

Сумська обласна рада професійних спілок – новий партнер системи безоплатної правової допомоги

Система безоплатної правової допомоги Сумщини розширює коло своїх партнерів. Співпраця з ними дозволяє охопити правопросвітництвом широкі верстви населення, консолідувати спільні зусилля у правовому захисті громадян, популяризувати вирішення проблемних питань у правовий спосіб. Сумська обласна рада професійних спілок – новий партнер системи безплатної правової допомоги, акцент взаємодії з яким буде направлений на захист трудових прав громадян, підвищення їхньої правової освіти та свідомості.

Очільниці Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Олена Демченко та Сумської обласної ради професійних спілок Тетяна Євдокимова 19 липня підписали меморандум про співпрацю. І це дасть можливість сторонам обопільно здійснювати просвітницьку діяльність, поширювати інформацію серед працюючих громадян про послуги й сервіси центрів та бюро правової допомоги, захищати порушені права громадян.

«До центрів та бюро правової допомоги Сумщини часто звертаються клієнти саме з трудових питань. А до контактного центру системи БПД у м. Суми вже звернулося понад 15 тисяч громадян з проханням надати консультації, поради, розяснення з трудового законодавства. Тому обєднання наших зусиль – це позитивне рішення, яке, я впевнена, принесе користь для громадськості», – зазначила директорка Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Олена Демченко.

Найчастіші питання з трудового законодавства, з якими звертаються клієнти до центрів та бюро правової допомоги:

  • незаконне звільнення з роботи;
  • наслідки неофіційного працевлаштування;
  • затримка виплати заробітної плати та порядок її стягнення;
  • порядок надання щорічних та додаткових відпусток;
  • робота під час карантинних обмежень.

Меморандумом передбачено також проведення спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової поінформованості мешканців Сумської області щодо захисту своїх прав, зокрема права на безоплатну правову допомогу, шляхом проведення зустрічей, семінарів, круглих столів, тощо; розроблення та реалізація спільних проєктів та/або програм, спрямованих на утвердження верховенства права та посилення гарантів прав і свобод жителів регіону.