назад

Сумським педагогам розповіли про відповідальність за корупційні правопорушення

Освітяни часто стикаються з низкою юридичних питань. І далеко не всі вони повязані тільки з булінгом. Зокрема, у керівників навчальних закладів можуть виникнути ситуації з корупційними проявами, нецільовим використанням бюджетних коштів, зловживанням службовим становищем тощо. А тему збору коштів з батьків на штори та інші потреби класу не обговорював хіба що лінивий. Тож юристи Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області допомогли педагогам розібратися з цими питаннями під час правопросвітницької зустрічі.

Юрист Регіонального центру Ігор Шпак провів просвітницьку зустріч з педагогічним колективом Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 19 ім. М.С. Нестеровського. Разом з освітянами обговорили питання фінансово-господарської діяльності закладів загальної середньої освіти.

«У державних і комунальних закладах освіти під час освітнього процесу, що забезпечує досягнення результатів навчання, передбачених освітньою програмою закладу освіти, не можуть проводитися платні заходи чи надаватися платні послуги», – зазначив Ігор Шпак.

Також правник розповів про відповідальність за порушення трудової дисципліни, яка буває:

  • Дисциплінарна
  • Адміністративна
  • Кримінальна

Окрім цього юрист роз’яснив, на кого поширюється відповідальність за корупційні правопорушення, види цієї відповідальності, а також акцентував увагу на питанні привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Окремо під час зустрічі розглянули й такі теми:

  • Нецільове використання бюджетних коштів
  • Зловживання владою або службовим становищем
  • Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди
  • Відповідальність працівників, які не є службовими чи посадовими особами

І звичайно вчителі ознайомилися з роботою системи БПД й отримали всі необхідні контактні дані.