назад

Світ юридичних професій очима майбутніх абітурієнтів

Мало не кожен випускник сьогодні стоїть перед вибором, яку професію обрати. Важливо не лише здобути вищу освіту, але й реалізувати себе в майбутньому на гідній роботі.

Про різновид юридичних професій говорили з учнями 9-го класу ЗОШ №16. Під час спілкування виявилося, що серед учасників заходу є чимало бажаючих здобувати в подальшому юридичну освіту. Та зі всього спектру юридичних професій, учні обмежувалися небагатьма, а саме: суддя, прокурор, адвокат.

Тому фахівчині Тернопільського місцевого центру з надання БВПД розповіли про можливості реалізації здобутих знань для випускників юридичних вузів на професійній ниві. Адже юридична освіта дає змогу реалізувати себе в досить широкій сфері діяльності, чим і розширили кругозір майбутніх абітурієнтів. До таких професій відносяться: нотаріус, юрисконсульт, криміналіст, слідчий, помічники судді та адвоката і т.д. Будучи юристом також можна реалізовувати себе в різних сферах. Наприклад юрист в сфері міжнародного права чи надання IT послуг тощо.

Цікавим було обговорення щодо рівня оплати праці правників. Загалом на думку учнів професія юриста є престижною та високооплачуваною, проте такі фахівці досить часто у практиці стикаються з неабиякими труднощами. Поширеними є ситуації, коли норми різних правових актів суперечать одна одній, або ж взагалі відсутні законодавчі акти, які регулюють окремі правові питання. Окрім того для надання якісних юридичних послуг потрібно постійно розвиватися, підвищувати свою кваліфікацію та постійно слідкувати за змінами в законодавстві.

Мимоволі від обговорення юридичних професій довелося перейти до теми кримінальної та адміністративної відповідальності неповнолітніх. Як показує практика, діти засвоюють даний матеріал на живих прикладах з практики фахівців місцевого центру.

По завершенні зустрічі учні отримали друковані матеріали, а фахівці розмістили плакати щодо протидії боулінгу та домашньому насильству в приміщенні школи.