назад

Система БПД Рівненщини долучилась до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Починаючи з 2001 року,  в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка підтримується міжнародною спільнотою. Впродовж цих днів представники державних інституцій та  громадських організацій спільно працюють над збільшенням рівня розуміння та обізнаності громадян про усі форми насильства та створенням у регіоні соціального простору, вільного від насильства.

Насильство – явище знайоме, безпосередньо або  опосередковано, чи не кожному українцю. Від нього страждають, здебільшого жінки, діти, люди похилого віку, інколи – чоловіки. Попри набрання чинності  Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», яким законодавець, з одного боку, – захищає постраждалих осіб, а з іншого – визначає відповідальність за вчинення насильства, попри усі заклики представників громадських та державних структур не мовчати та захищати себе і свої права – домашнє  насильство залишається однією з актуальних проблем суспільства.

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» – чудова можливість активізувати зусилля задля вироблення в суспільстві нульової толерантності до насильства в будь-яких його проявах.

Відтак, 25 грудня на майдані Незалежності фахівці системи БПД Рівненщини долучились до вуличної акції разом з представниками поліції та громадськості, з метою інформування громадян про їх права та способи захисту.

«Перспектива осуду з боку оточуючих, страх за своє життя та здоров’я, фінансова залежність, сором – все це  спонукає громадян  терпіти домашнє насильство або бути його мовчазним свідком. На жаль, люди часто просто не знають про свої права та можливості їх захисту і відчувають себе безпорадними заручниками ситуації. Система БПД Рівненщини активно працює над захистом прав осіб, постраждалих від домашнього насильства, та проводить правопросвітницьку роботу. Разом з тим , на цей період ми запланували низку заходів, аби донести до якомога ширшого кола осіб меседж – не потрібно боятись, потрібно діяти», – зазначив директор Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Василь Овдіюк.

Тож, на головній площі міста, «озброївшись» інформаційними матеріалами, фахівці Регіонального та Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги спілкувались з перехожими, розповідали про акцію  «16 днів проти насильства» та її мету, знайомили з роботою системи безоплатної правової допомоги і, за потреби, консультували людей з правових питань.

Крім того, в період з 26 листопада до 1 грудня фахівці системи БПД Рівненщини у складі групи мобільного консультативного пункту проводитимуть виїздні консультування населення об’єднаних територіальних громад області.