назад

Система БПД Рівненщини та ОМС – злагоджена робота на результат!

7 грудня в Україні відзначають день місцевого самоврядування. Саме представники ОМС Рівненщини відіграють важливу роль у зміцненні правової освіти населення та розбудові суспільства з високим рівнем стандартів життя. Тож, з нагоди професійного свята, хочемо не лише привітати наших партнерів, але й розповісти про співпрацю фахівців безоплатної правової допомоги з представниками органів місцевого самоврядування краю.

«Інфраструктура, ЖКГ, транспорт, медичне і побутове обслуговування, тарифи – це далеко не вичерпний перелік питань, з якими громадяни щодня звертаються до представників органів місцевого самоврядування. Вирішення таких проблем потребує комплексного підходу, який, звісно, охоплює і сферу права. Тому співпраця центрів та бюро безоплатної правової допомоги з ОМС не просто актуальна, а й така, що цілком обґрунтована сьогоденням. Нещодавно пройшли місцеві вибори, окрім того, ми знаходимось в процесі адміністративно-територіальної реформи. Тому ми намагаємось тримати руку ну пульсі життя громад та підтримувати нашу співпрацю в актуальному стані», – розповів директор Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Василь Овдіюк.

Фахівці Сарненського МЦ активно взаємодіють із органами місцевого самоврядування. Ця співпраця полягає у забезпеченні виїзних прийомів на базі сільських та селищних рад, проведенні семінарів та навчань для працівників ОМС, прийнятті програм правової допомоги для сільських жителів, розробці методичних рекомендацій тощо. До того ж, на виконання Програми “Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство”, правники Сарненського МЦ здійснюють виїзні прийоми громадян із земельних питань, а також правопросвітницькі заходи на «земельну» тематики.

«Органи місцевого самоврядування – наші надійні партнери. Співпраця Сарненського МЦ добре налагоджена з усіма  сільськими радами, та найбільше ми  взаємодіємо із Вирівською сільською радою. В рамках цієї співпраці було прийнято 2 програми надання безоплатної правової допомоги: у 2019 році – на суму 20 тисяч гривень, а у поточному році на суму 5 тисяч гривень. Це дало можливість жителям сільської місцевості розширити доступ до безоплатної правової допомоги та вирішити нагальні правові питання. До того ж, на виконання даних програм, було розроблено інформаційні матеріали на різноманітну  правову тематику, а також проводилися різноманітні  правопросвітницькі заходи», – розповіла директор Сарненського МЦ Юлія Міхнова.

Фахівцями Рівненського місцевого центру також  активно ведеться співпраця із органами місцевого самоврядування. До прикладу, представники Радивилівського бюро правової допомоги налагодили взаємодію з Центром  надання адміністративних послуг Радивилівської міської ради  (ЦНАП).

«В приміщенні Радивилівського (ЦНАП) щочетверга із 9:00 до 13:00 працює мобільний пункт консультування громадян, де Марія Поволоцька, начальник  Радивилівського БПД,  надає вичерпні та фахові відповіді із юридичних питань. Як показує досвід, зазвичай, це отримання роз’яснень в правильності оформлення документів з питань опіки та піклування, спадщини, виконання зобов’язань з кредитних відносин тощо», – розповіла директор Рівненського місцевого центру з надання БВПД Алла Негрей.

Варто наголосити на тому, що поряд із отриманням адміністративних послуг в ЦНАПі люди можуть отримати і безоплатну правову допомогу. Виявивши помилку в Державному акті, клієнти відразу отримують консультацію про порядок її виправлення.

Працівники Регіонального центру з надання БВПД входять до складу міжвідомчих рад при обласній державній адміністрації. Так, директор Регіонального центру Василь Овдіюк входить до складу антирейдерського аграрного штабу при Рівненській ОДА, а фахівчиня відділу комунікацій та правопросвітництва Владислава Стецюк – є членкинею обласної координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми.