назад

Булінг (цькування), на жаль, доволі поширений в освітніх установах в усьому світі. Не є винятком і наша країна. Серед тем, з яких просять провести заходи у навчальних закладах, найзапитуваніша – саме булінг, в усіх його видах. 

«Усі діти є клієнтами системи безоплатної правової допомоги, тому правопросвітницька робота, орієнтована на дітей та їхніх батьків, є одним із наших пріоритетів.  Особливу увагу ми приділяємо протидії булінгу, адже ця проблема стає серед школярів дедалі гострішою», — зазначив в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

По всій Україні проводяться правопросвітницькі заходи у школах задля роз’яснення дітям їхніх прав, чому не варто приховувати факти булінгу та куди звертатися по допомогу.

Також планується розміщення зовнішньої соціальної реклами, спрямованої на протидію цьому ганебному явищу. Завдяки цьому діти та їхні батьки дізнаються, як отримати правову допомогу, зокрема як поспілкуватися у чат-ботах з юристом.  Для підготовки афіші були використані малюнки дітей на цю тематику, які надійшли на онлайн-конкурс «Країна моїх прав».

Підтримку у розміщенні сітілайтів та бігбордів надає як місцева влада, так і приватні оператори зовнішньої реклами.

Нагадаємо, що за булінг, внаслідок чого була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю дитині, настає адміністративна відповідальність, що передбачає накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин. У випадку, коли булінг вчиняли діти до 16 років – до відповідальності притягають батьків булерів.

Тож якщо вам чи вашій дитині потрібна правова допомога, її можна отримати одним із таких способів:

  • у месенджерах Телеграм  та Вайбер (посилання працюють зі смартфона);
  • скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога» або «Твоє право»;
  • у кабінеті клієнта на сайті системи БПД;
  • зателефонувати за безкоштовним номером системи БПД 0 800 213 103. За цим номером надаються консультації та роз’яснення з правових питань, додаткові відомості про надання безоплатної правової допомоги тощо. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Також у разі кібербулінгу про механізм дій для дітей, батьків, вчителів можна дізнатися через інтерактивний чат-бот «Кіберпес» у Telegram та Viber.

Один із сітілайтів, розміщених на вулицях Києва. Вересень 2021 року