назад

Теофіпольщина: про безоплатну правову допомогу розповідали під час велопробігу

У смт Теофіполі днями відбувся велопробіг, присвячений 600-річчю першої писемної згадки про селище. Фахівчиня Теофіпольського бюро правової допомоги  Мирослава Майдан також долучилася до проведення цієї знакової події, адже цей захід –  можливість у невимушеній формі звернути увагу не лише на фізичне здоров’я людей, але й на їхню правову обізнаність.

Участь у спортивному заході взяли особи різного віку та різних професій, з-поміж яких, зокрема, представники громадських організацій, установ району, молодь, учні та просто любителі спорту.

На початку велопробігу та під час коротких зупинок для перепочинку юристка Теофіпольського бюро правової допомоги ознайомлювала учасників акції з діяльністю системи безоплатної правової допомоги.

А позаяк 12 серпня світ відзначатиме Міжнародний день молоді, фахівчиня бюро акцентувала увагу молодих учасників велопробігу на питаннях, що стосуються пільгового кредитування для здобуття професійно-технічної та вищої освіти.

«Пільгове кредитування надається особам, які зараховані на навчання для здобуття професійно-технічної або вищої освіти за денною або заочною формою на підставі угод, укладених між навчальним закладом та фізичною або юридичною особою», – зазначає Мирослава Майдан.

Крім того, випускники загальноосвітніх навчальних закладів та їхні батьки дізналися, що існує законна можливість скористатися правом на податкову знижку і в такий спосіб повернути частину сплаченого ПДФО платнику.

«Відповідно до статті 166 Податкового кодексу України суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року», – наголошує юристка.