назад

Тісна робота з «Четвертою владою» – запорука правової освіченості мешканців Прикарпаття

У професійний День працівників радіо, телебачення та зв’язку 16 листопада система безоплатної правової допомоги на Івано-Франківщині висловлює слова щирої подяки за тісну співпрацю в питаннях висвітлення діяльності нашої роботи на теренах рідного краю.

В умовах сучасних загальносвітових викликів телерадіокомпанії Прикарпаття забезпечують наших громадян актуальною і правдивою правовою інформацією, завдяки їм щодня громадяни дізнаються про події у світі, державі, регіоні, кожному місті та селі.

«Завдяки співпраці з телерадіокомпаніями, зокрема «Галичина», «Вежа», «Канал-402», «3-студія», «РАЇ», філії акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «регіональна дирекція UA: КАРПАТИ», нам вдається донести до людей про діяльність системи безоплатної правової допомоги на Прикарпатті. Вони активно висвітлюють роботу  регіонального та місцевих центрів з часу запровадження системи безоплатної правової допомоги в краї. Хочемо висловити слова вдячності всім працівникам радіо, телебачення та зв’язку за високий професіоналізм, адже українські редакції і мовники є основним чинником розвитку інформаційного простору, а отже – українського суспільства загалом», ˗ зазначив директор Регіонального центру з надання БВПД в Івано-Франківській області Михайло Євчук.

На Прикарпатті центри безоплатної правової допомоги представлені Регіональним центром з надання БВПД, Івано-Франківським, Калуським та Коломийським, а також 15 бюро правової допомоги,які активно співпрацюють із засобами масової комунікації на теренах краю.

Івано-Франківським місцевим центром з надання БВПД та відділами «Бюро правової допомоги» налагоджено співпрацю з філією акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «регіональна дирекція UA: КАРПАТИ», Івано-Франківською телерадіокомпанією «КАНАЛ-402», ТРК «Надвірна», де висвітлювались питання положень закону «Про авторське право і суміжні права», обговорили питання захисту авторського права, захисту прав заробітчан за кордоном, відпустки на період оголошення карантину, державного регулювання тарифів за послуги постачання теплової енергії і постачання гарячої води для населення тощо. На ТРК «Надвірна» транслювались відеоролики «Що таке БВПД», «Тебе ображають (по булінгу)», «Ви переживаєте домашнє насильство», «Вам складно самостійно впоратись з юридичними документами».

З метою інформування населення про відкриття Калуського місцевого центру з надання БВПД  було розміщено та регулярно транслювалися відеоролики на Калуському міському телебаченні та ТРК Незалежність, постійно поширювалась соціальна реклама на радіо: «Шанс» та «Калуш 104 FM». В ефірах місцевих ТРК регулярно висвітлюється інформація про роботу місцевого центру, зокрема щодо внутрішньо переміщених осіб, запобігання домашньому насильству тощо. В ефірі Телерадіокомпанії «ЕфіКом» (позивні «Хвиля гір») у рубриці «Я маю право» звучала інформація на теми: «Забирають бізнес? Відбирають майно?», «Вимагають хабаря за іспит чи навчання?», «Не знаєш, як вирішити спір?» В ефірі ТРК «Незалежність» транслювався відеоролик про систему безоплатної правової допомоги в Україні. 23 червня в ефірі радіо UA: Карпати вийшов радіоблог до Дня біженців, де директор Калуського місцевого центру з надання БВПД Людмила Желізняк розповіла про права людей, які змушені шукати притулку за межами своєї батьківщини.

Коломийським місцевим центром з надання БВПД налагоджено співпрацю з місцевою телерадіокомпанією «Нове Телебачення Краю» та радіо «Сяйво». На телеканалі та радіо транслювалися соціальні правові відеоролики «Як та де отримати безоплатну правову допомогу» та «Як проголосувати на місцевих виборах інвалідам». На радіо «Сяйво» щомісячно Коломийським місцевий центр з надання БВПД в правовій годині під назвою «Година з юристом» фахівці місцевого центру виступають на різні правові теми з земельних питань: «Як безоплатно отримати земельну ділянку», «Порядок прийняття спадщини».

Щиро бажаємо міцного здоров’я, щастя, добробуту Вам і Вашим рідним, нових яскравих проектів та подальшого професійного зростання!