назад

Тісна співпраця Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області з уповноваженими з прав людини в дії

Статтею 29 Конституції України закріплено право кожної людини на свободу та особисту недоторканість. Кожному заарештованому чи затриманому має бути невідкладно повідомлено про мотиви арешту чи затримання, роз’яснено його права та надано можливість з моменту затримання захищати себе особисто та користуватися правничою допомогою захисника.

Законом України «Про безоплатну правову допомогу» передбачено, право будь-якої особи, котру затримали правоохоронці, на таку допомогу безоплатно.

Саме цим питанням, а також тісній співпраці уповноважених з прав людини, правоохоронців та правників була присвячена онлайн-нарада, яка відбулася сьогодні в приміщенні Головного управління Національної поліції в Полтавській області.

У заході прийняли участь начальник відділу Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Людмила Армеєва, старша інспекторка з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності з дислокацією в Полтавській області Управління дотримання прав людини Національної поліції України Наталія Нечепуренко, Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області Віра Яковенко, тимчасово виконуючі обов’язки начальника СОЗДМТТО Дмитро Хміль, начальника сектору конвойної служби Іван Бутирін, начальника ОМВ СУ Ірина Погрібняк та начальник відділу розшуку злочинців та зниклих громадян Управління карного розшуку Андрій Ольшанський.

В обговоренні піднятого питання за допомогою скайпзв’язку також приймали участь особи, відповідальні за затримання особи та начальники слідчих підрозділів, заступники начальників відділів кримінальної поліції та превенції підрозділів поліції на місцях.

Під час зустрічі було продемонстровано відеоролик Управління дотримання прав людини Національної поліції України щодо запобігання випадкам порушення прав людини в поліцейській діяльності шляхом імплементації електронної бази даних «Custody Records», яка поєднує електронне документування, цілодобове відеоспостереження, впровадження процедури інтерв’ювання затриманих та призначення спеціальних посадових осіб – відповідальних за захист прав людини у структурних підрозділах Національної поліції, а саме інспекторів з дотримання прав людини.

Також сторони обговорили механізми удосконалення подальшої співпраці з питань захисту прав затриманих осіб, координації зусиль щодо недопущення порушень у цій сфері працівниками поліції, обміну інформацією із вказаних питань, а також досягли домовленостей щодо проведення спільних заходів на даному напрямі.