назад
14.04.20

Цього року кількість переглядів «WikiLegalAid» зросла у 6 разів порівняно з І кварталом минулого року

Під час карантину потреба у правовій інформації значно зросла. Адже особливості режиму надзвичайної ситуації, трудові права працівників та інші «карантинні» теми хвилюють багатьох українців. У березні цього року кількість переглядів сторінок правничої Вікіпедії «WikiLegalAid» (wiki.legalaid.gov.ua) зросла майже у 4 рази у порівнянні з березнем минулого року.

За січень-березень цього року довідково-інформаційну платформу правових консультації «WikiLegalAid» переглянули понад 883,4 тис. разів. Це майже у 6 разів більше, ніж за I квартал 2019 року, коли кількість переглядів сторінок склала 150,8 тис.

Якщо за січень цього року сторінки «WikiLegalAid» переглянули понад 256,7 тис. разів, то вже у лютому ця кількість зросла до 301,6 тис. Значний сплеск стався у березні, коли в Україні було введено карантин через поширення коронавірусної інфекції. Тоді відвідувачі правничої Вікіпедії понад 325 тис. разів переглянули інформацію, що міститься на платформі.

Для порівняння – у березні 2019 року кількість переглядів становила 84,7 тис.

Станом на 31 березня 2020 року платформа містить 1687 правових консультацій, які регулярно оновлюються. Протягом І кварталу цього року на платформі розміщено 94 нові правові консультації, з них 61 консультація – у березні.

«Працівники системи безоплатної правової допомоги постійно працюють над удосконаленням довідково-інформаційної платформи правових консультацій «WikiLegalAid» та розміщенням нових консультацій на правові теми, що актуальні сьогодні. Так, нещодавно у відповідь на нові реалії на головній сторінці платформи з’явився новий розділ «Карантин в Україні у зв’язку з коронавірусом COVID-19: що потрібно знати», де кожен може знайти інформацію щодо прав та обов’язків під час карантину», – зазначила фахівець управління правового аналізу та експертизи Координаційного центру з надання правової допомоги Наталія Зайцева.

У березні цього року українці найчастіше переглядали правові консультації щодо трудових прав працівників, зокрема, неповнолітніх. На другому місці за популярністю питання порядку встановлення інвалідності. У трійці найпопулярніших запитів – особливості адміністративної відповідальності неповнолітніх. Крім того, українці цікавилися роз’ясненням юристів щодо відзиву, відповіді на відзив та заперечення в цивільному процесі.

Платформа «WikiLegalAid» розміщена у вільному доступі в мережі Інтернет. Незалежно від того, де знаходиться людина, вона може отримати якісну правову інформацію.

Протягом січня-березня цього року найбільша кількість запитів щодо пошуку інформації зареєстрована в Києві – понад 37,2%. Далі, з великим відривом, йдуть Дніпро – 6,7%, Харків – 4,5% та Львів – 4,3%.

Безперечно домінуюча кількість запитів надходить від мешканців України – 97,5%. Але статистика свідчить, що платформу також відвідують мешканці інших країн або ж громадяни України, які проживають в цих країнах. Так, українську правничу Вікіпедію відвідали мешканці Польщі, Німеччини, США, Нідерландів та інших країн.

Довідково-інформаційна платформа правових консультації «WikiLegalAid» знаходиться у вільному доступі з грудня 2018 року. Окрім правової інформації, вона містить посилання на нормативно-правові акти, зразки процесуальних документів та посилання на судову практику. Працівники системи надання безоплатної правової допомоги, а також представники партнерських організацій постійно працюють над удосконаленням платформи та її змістовним наповненням.