назад

Твої права – твій захист: онлайн-захід для молоді Чернігівщини

День прав людини — міжнародне свято, що відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної Асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році.

З нагоди цього дня Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області  було організовано онлайн-захід для молоді «Твої права-твій захист». Захід мав на меті поглибити знання учасників про права людини, закріплені Загальною декларацією прав людини, висвітлити діяльність організацій та установ, які мають правозахисне спрямування та розповісти, як держава реалізовує взяті на себе зобов’язання відповідно до міжнародно-правових актів.

Спікерами заходу  виступили: Ірина Протченко – директор Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області; Володимир Бобруйко – директор Чернігівського місцевого центру з надання БВПД; Дмитро Науменко – юрист громадської організації «MART»; Євгеній Коваленко – голова ГО «Створимо майбутнє разом».

В заході взяли участь понад сто слухачів з числа студентів вищих навчальних закладів  та учнів старших класів. Варто зазначити, що завдяки тому, що захід відбувався онлайн, то  до заходу змогли долучитись слухачі зі всієї області.

Право на захист та справедливий суд – одне з прав, обов’язкове дотримання якого визначено, як Декларацією, так і іншими міжнародними актами, обов’язок дотримуватись яких взяла на себе Україна. Завдяки роботі регіональних  центрів з надання БВПД, у кримінальному процесі, значно зменшились випадки порушень прав підозрюваних, затриманих чи обвинувачених осіб. Хоч це і щоденна рутинна робота, але такі дні нагадують, що за нею стоїть захист прав людини, як особистості, – зазначила Ірина Протченко.

 

Володимир Бобруйко зазначив, що, окрім надання допомоги у кримінальному процесі, місцевими центрами з надання БВПД реалізується можливість доступу до правової допомоги соціально вразливих верств населення в цивільних та адміністративних справах. Та навів приклади успішних практик.

Від моменту створення місцевих центрів з надання БВПД  на Чернігівщині до них звернулось майже 84 тисячі клієнтів, з яких 8 тисячам було надано вторинну правову допомогу для захисту їх прав, а в 75 тисячах випадків було надано правові консультації та надано допомогу в складанні скарг, заяв та інших документів не процесуального характеру.

Дмитро Науменко зауважив, що проголосивши Загальну декларацію прав людини як завдання, до виконання якого повинні прагнути всі народи і всі держави з тим, щоб кожна людина і кожний орган суспільства, завжди маючи на увазі цю Декларацію, прагнули шляхом освіти сприяти поважанню цих прав і свобод і забезпеченню, шляхом національних і міжнародних прогресивних заходів, загального і ефективного визнання і здійснення їх як серед народів держав-членів Організації, так і серед народів територій, що перебувають під їх юрисдикцією.