назад

Тиждень подалі від буденності або як юристи занурюються у світ правопросвіти Docudays UA

Минулий тиждень став особливим для двох працівників системи безоплатної правової допомоги Вінниччини: Валерій Думбровський та Тетяна Шубенко побували у прекрасному місті Коблево, де проходила Осіння школа для модераторів кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA. Валерій та Тетяна протягом 7 днів навчалися модеруванню правових кіноклубів.

Фахівці системи безоплатної правової допомоги беруть участь в різноманітних проектах, пов’язаних з реалізацією та захистом прав людини. Така ініціативність дуже важлива, адже допомагає юристам тримати руку на пульсі і постійно спілкуватися з потенційними клієнтами БПД.

Протягом тижня перебування на «школі» Валерій Думбровський та Тетяна Шубенко щоденно брали участь у різних майстеркласах, зокрема діяла майстерня по роботі зі сценаріями, воркшопи з обговорення правових питань та документальних фільмів. Більше 100 учасників заходу мали змогу спілкуватися, працювати та проводити час разом задля того, аби, повернувшись на свої робочі місця, допомагати громадянам набувати нових знань.

На перший погляд може здатися дивним, чому навчання в школі для модераторів триває аж 7 днів, проте це саме той термін, який необхідний для того, щоб людина могла заглибитися в атмосферу кінематографічного жанру і зрозуміти, як за допомогою нових сучасних механізмів сприяти розвитку правосвідомості у суспільстві. Валерій так прокоментував своє перебування на “школі”:

Я вдруге беру участь у заходах, пов’язаних із правовими клубами Docudays UA, і можу з упевненістю сказати, що це гарна ініціатива. Правник – це не просто професія, це покликання, адже він живе тим, що робить, і саме тому участь у таких проектах, як Docudays, повинна бути насущним хлібом для кожного юриста.

Тетяна Шубенко, найбільш ініціативна фахівчиня БПД на Вінниччині, отримала у Коблево особливі подяки від Docudays UA партнерам: бібліотекам, клубам, школам, які завдяки юристці долучилися до участі у проекті.

Якщо Ви хочете дізнатися більше про проект Docudays UA, Вам сюди.