назад

Тиждень «Протидії Булінгу» на Вінниччині

Тиждень, що минає, в Україні був присвячений Протидії Булінгу. Система безоплатної правової допомоги не залишається осторонь таких важливих та нагальних тем. Саме тому юристи БПД Вінниччини з 16 по 20 вересня активно включалися в життя місцевих шкіл, аби розповісти учням, що таке булінг і як боротися із цим негативним явищем.

Фахівці Гайсинського місцевого центру провели ряд зустрічей із учнями старшої школи. З молодими людьми обговорили, які різновиди булінгу та в чому може бути причина цькування одних людей іншими. Юристи наголосили, наскільки важливо розмовляти з дорослими – учителями, батьками – і повідомляти їх, коли відбувається цькування: не важливо щодо тебе чи щодо інших учнів школи. Учнів-старшокласиків також дуже зацікавила тема відповідальності за куріння та розпивання алкогольних напоїв в громадських місцях. Тому фахівці центру поспілкувалися з 11-класниками і на цю тему. Після уроку кожен охочий міг особисто підійти до юристів і поговорити, а також узяти контакти центрів та бюро правової допомоги. Із такою ж тематикою зустрічі провели наші фахівці також у Погребищі

У Ладижині юристи розширили тематику спілкування зі школярами й обговорили питання щеплень, кібербулінгу та сімейного права. Особливо цікавими уроки стали знову ж таки для старшокласників. Багато учнів не здогадувалися про небезпеку кібербулінгу і ставили фахівцям багато запитань. Юристи розповіли, чим вирізняється булінг із застосуванням цифрових технологій, що він може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах та мобільних телефонах.

Немирівчани цього тижня мали можливість поговорити із юристами про кіднепінг або викрадення дітей. Цю тематику фахівці БПД підготували для учнів 5 класів. П’ятикласникам дали чіткі поради, як правильно поводитися із незнайомцями та де шукати допомоги в екстреній ситуації. Кіднепінг – важлива тема, але поки не так часто обговорювана в нашому суспільстві, тому це чудово, що юристи системи безоплатної правової допомоги тримають руку на пульсі і не бояться братися за нове, аби допомогти дітям і дорослим.

Якщо вас цікавлять правові аспекти вищезгаданих чи будь-яких інших питань, можете звернутися до наших центрів і бюро правової допомоги. Адреси і контактні телефони тут.