назад

У Чернігові відбулося засідання міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми

 

18 червня заступник директора Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Олеся Пирковська  взяла участь у засіданні міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми, за участі заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Подорвана.

В ході засідання міжвідомчої ради присутні обговорили ситуацію, що склалась в області з питань домашнього насильства, та як карантинні заходи, що були впроваджені з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції, вплинули на неї. Так, згідно з даними міжвідомчої статистики за І квартал 2020 року в області зафіксовано 849 звернень щодо фактів домашнього насильства. Серед них 94 % – звернення від жінок, – наголосив Андрій Кужель, директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації.

Представник ГУНП в Чернігівській області навів справді жахаючі статистичні дані по випадкам звернень від жертв домашнього насильства. За квітень-травень 2020 року їх надійшло аж 2200.

Відповідно до частини 13 статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

 

«У ситуації, що склалась, надзвичайно важливою є ефективна комунікація між організаціями та установами щодо повідомлення про виявлення фактів домашнього насильства та надання допомоги постраждалим від нього. Окрім цього, важливою  складовою  надання допомоги постраждалим від домашнього насильства є забезпечення якісного юридичного супроводу на всіх етап її надання. Тому необхідно, щоб особа, яка виявила факт насильства в сім’ї, будь  це лікар чи поліцейський, інформувала потерпілу особу про її право на безоплатну правову допомогу», – заначила Олеся Пирковська.

Окрім цього, обговорювали питання протидії торгівлі людьми. Всього в області протягом 2013-2020 років статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, отримали 55 осіб, з них 30 чоловіків та 25 жінок. 53 особи постраждали за межами України, дві особи є постраждалими від торгівлі людьми всередині країни. У 2019 році – 12 постраждалих осіб: 10 чоловіків та 2 жінки. З них 7 – мешканці Коропського району, які є жертвами трудової експлуатації (6 чоловіків та 1 жінка), 1 особа – з Городнянського району та 4 особи з Чернігова.

Варто зазначити, що Регіональний центр з надання БВПД входить до Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в тому числі дітьми в Чернігівській області. Фахівці центрів та бюро правової допомоги регулярно проводять правопросвітницькі заходи серед населення з питань безпечного працевлаштування за кордоном, як себе захистити себе та близьких від торгівлі людьми та як діяти, якщо ви чи ваші близькі опинились в такій ситуації.