назад

У Громадському центрі правосуддя презентували діяльність системи БПД для делегації з Молдови

07 вересня 2021 року у приміщенні Київського районного суду м.Одеси відбулася зустріч-обмін досвідом між представниками Громадського центру правосуддя Одеської області, його партнерами та делегації з Республіки Молдова.

На заході була презентована діяльність Громадського центру правосуддя, напрямки його роботи та успіхи.

Громадський центр правосуддя діє за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя». Його місія – покращення доступу до правосуддя, особливо для осіб, які не можуть дозволити собі кваліфіковану юридичну допомогу.

Прийом громадян у Центрі на безоплатній основі здійснюють адвокати, судді у відставці, правозахисники, медіатори та нотаріуси. Відвідувачу надається повна інформація щодо його правової ситуації та пропонуються варіанти її вирішення. Людина може отримати правову консультацію, їй допомагають скласти звернення, запит чи заяву, записатися на прийом до партнерських організацій – державних органів, громадських та благодійних організацій, з якими Центр підтримує партнерські відносини.

З 2019 року до проєкту приєдналися й центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області.

Про співпрацю системи безоплатної правової допомоги з Громадським центром правосуддя розповіли на заході директорка Регіонального центру Світлана Клішина та директорка Одеського місцевого центру Алла Перетятко.

Громадський центр правосуддя надає комплексне вирішення правових питань, що сприяє підвищенню довіри до судової системи. Такі центри є своєрідними провідниками в правовому полі. Знаходячись безпосередньо в будівлі суду, їх сервіси допомагають подолати стрес та соціальну напругу у людини», – зазначила Світлана Клішина.

З 2019 року місцеві центри з надання БВПД в Одеській області співпрацюють з Громадським центром правосуддя за такими напрямками, як полегшення доступу громадян до суду, державних органів, органів місцевого самоврядування, перенаправлення суб’єктів права на БВПД до центрів правової допомоги, поширення засобами інформації про права громадян.

Організація процесу перенаправлення осіб від одної організації до іншої є вкрай важливою, особливо коли мова йде про незахищені верстви населення, наприклад потерпілих від домашнього насильства. Наша співпраця з Громадським центром правосуддя організована таким чином, щоб установи працювали за потребою та в інтересах клієнта. Отримавши правову інформацію в ГЦП, людина приходить до найближчого офісу системи БПД, вже усвідомлюючи, в якому руслі треба рухатись далі, освічена про порядок звернення за отриманням безоплатної вторинної правової допомоги», – розповіла директорка Одеського місцевого центру Алла Перетятко.

 

Комплекс послуг юридичного, соціального та психологічного характеру має суттєве значення для осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Юристи системи БПД під час комунікації з клієнтом також організовують зв’язок з іншими партнерськими організаціями, які надають допомогу потерпілим від домашнього насильства.

За своїми повноваженнями кожна установа має виключний спектр послуг, але якісно та швидко надати допомогу клієнту можна тільки завдяки спільним цілям, консолідації зусиль, співпраці органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, системи БПД, судової влади, громадських та інших організацій,- зазначила Алла Перетятко.

За 2021 рік в Одеському місцевому центрі з надання БВПД більше 90 осіб, потерпілих від домашнього насильства, отримало правові консультації та роз’яснення, 80% з них отримало правовий захист та супровід у суді.