назад

У Херсоні обговорили шляхи підвищення рівня ефективності реалізації «Програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення»

12 січня на базі Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області за ініціативою директорки Марини Єлисєєвої відбулася робоча зустріч з посередницею-адвокаткою Тетяною Лебєдєвою з питань подальшої успішної реалізації проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» у регіоні. У заході також взяли участь заступниця директора Регіонального центру Олена Іпатенко та  координатор проєкту Ігор Долина.

Захід проведено з метою підвищення рівня ефективної реалізації даного проєкту у регіоні та напрацювання шляхів вирішення проблем, які можуть стати на перешкоді подальшій успішній реалізації кейсів в рамках «Програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення».

Учасники зустрічі окреслили коло проблемних питань, які виникають під час практичної реалізації проєкту на Херсонщині, серед яких, зокрема, наявність лише двох посередників (медіаторів) у регіоні, яким досить складно у обмежені строки забезпечити проведення медіації; недостатня обізнаність прокурорів та працівників поліції про практичні аспекти реалізації Програми.

Проте, незважаючи на це, Херсонщина з початку реалізації проєкту на території регіону вже має 2 успішних кейси, коли неповнолітні правопорушники пройшли ресоціалізацію та стали на шлях виправлення і були звільнені від кримінальної відповідальності. А це вже перемога, адже участь у даному проєкті забезпечує максимально раннє виведення неповнолітніх правопорушників з кримінального процесу та в більшості випадків запобігає вчиненню дітьми повторних кримінальних правопорушень.