назад

У Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва проведено лекцію до Дня безпечного Інтернету

З 2004 року за ініціативою європейських некомерційних організацій European SchoolNet та Insafe світова спільнота кожного року відзначає День безпечного Інтернету. У цьому році цей день припав на 09 лютого, та має гасло: «Разом для найкращого Інтернету».

На запрошення працівників Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Бориса Лавреньова заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко провела лекцію стосовно безпечного інтернету для учнів 9-в класу Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №55 Херсонської міської ради.

Сьогодні, коли у наше життя все більше приходить віртуальна реальність, що покликано розвитком ІТ технологій, а також карантинними реаліями, дуже важливо почуватися безпечно та комфортно в мережі Інтернет» – зазначила Олена Іпатенко.

Складовими безпеки в Інтернеті є:

 • безпечне використання Інтернету дітьми та молоддю. Ця категорія користувачів є найбільш уразливою і кожен з них легко може стати жертвою кібербулінгу, піддатися впливу згубної діяльності «груп смерті»;
 • дотримання інтернет-етики;
 • уникнення протизаконного контенту та убезпечення себе від інтернет-шахрайства.

Звичайно мережа Інтернет спрощує наше життя і завдяки цьому у нас з’явилася можливість за лічені хвилини знайти необхідну інформацію не виходячи з дому. Але чим більше ми користуємося мережею Інтернет, тим більше різноманітних пасток трапляється на нашому шляху, які мають негативні наслідки. Тому необхідно дотримуватися таких основних правил:

 • використовуйте надійний пароль – комбінуйте букви, цифри та інші символи;
 • не переходьте за посиланнями, якщо у вас виникають сумніви;
 • небажано розміщувати персональну інформацію в мережі Інтернет;
 • не відповідайте на спам (небажану електронну пошту);
 • пам’ятайте, що віртуальні знайомі можуть бути не тими, за кого себе видають.

Варто зазначити, що новою формою агресії в мережі Інтернет є кібербулінг, що передбачає активні жорстокі дії за допомогою мобільних телефонів, мережі Інтернет, інших електронних пристроїв. Наприклад, цькування через соціальні мережі, знімання на відео бійок, відправка погрозливих та образливого змісту текстових повідомлень, створення груп ненависті до конкретної дитини, розповсюдження (спам) відео та фото порнографічного характеру, провокування підлітків до самогубства чи понівечення себе (групи смерті типу “Синій кит”), створення підробних (фейкових) сторінок у соцмережах, викрадення даних для формування онлайн-клону тощо.

Вся ця інформація швидко розповсюджується у віртуальному світі, від неї неможливо сховатися.

Як діяти дитині – жертві булінгу?

 • не замовчувати ситуацію (розповісти батькам, вчителям, адміністрації навчального закладу або комусь з дорослих);
 • особисто протистояти булеру (по можливості не піддаватися на провокації, не зважати на образи, так як відсутність відповідної  реакції жертви призведе до того, що вона стане нецікавою булеру);
 • зателефонувати на національну дитячу «гарячу лінію» 0 800 500 225 або 116 111 – короткий номер з мобільного (безкоштовно);
 • зателефонувати до поліції на номер «102» (розповісти про ситуацію)
 • зателефонувати до контакт-центру безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (безкоштовно).