назад

У Хмельницькому підбили підсумки партнерства з кіноклубом Docudays UA «Право в об’єктиві»

Напередодні нового року фахівчині регіонального та Хмельницького місцевого центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги взяли участь у партнерській зустрічі «Разом до успіху», що відбулася в межах роботи кіноклубу документального кіно про права людини Docudays UA «Право в об’єктиві», що діє на базі Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки.

Під час засідання організатори та партнери кіноклубу підбивали підсумки співпраці в 2020 році, а відтак планували подальшу роботу. Керівниця кіноклубу Зоя Філіпенко розповіла, чого вдалося досягнути, прозвітувала про успішні проєкти, подякувала партнерам за спільну роботу, розуміння та підтримку.

Заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Хмельницькій області Ольга Чорна наголосила, що за рік співпраці з кіноклубом вдалося порушити не одну суспільно важливу тему, залучивши до її обговорення різні категорії мешканців області.

«Наше партнерство розпочалося 2 січня 2020 року з підписання відповідного меморандуму. З того часу в офлайн- та онлайн-форматі разом з учнями, студентами, громадськими активістами, іншими зацікавленими громадянами переглянули й обговорили десяток фільмів: «Боротьба Джамали», «Євромайдан-SOS», «Нові герої», «Трудний», «Ти, б*, рота закрий!», «Кава vs шашлики», «Тягар доказів», «Лізо, ходи додому!», «Демократичні вибори по-кенійськи», «Євромайдан. Чорновий монтаж». З-поміж важливих тем, які порушували під час засідань, – відстоювання та захист основоположних прав людини – на життя, свободу думки та мирних зібрань, прав дітей та національних меншин, виборчих прав громадян тощо», – зазначила юристка.

Досвідом участі в засіданнях кіноклубу поділилися також адвокатка, заступниця начальника відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів регіонального центру Руслана Матущак та заступниця начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Хмельницького місцевого центру з надання БВПД Мар’яна Пестун.

За плідну співпрацю в проведенні правопросвітницьких заходів, спрямованих на підвищення рівня правової культури та обізнаності мешканців громад, а також за сприяння в наданні юридичної допомоги громадянам Ольга Чорна вручила керівниці клубу Зої Філіпенко подяку від регіонального центру.

У другій частині підсумкового засідання присутніх запросили переглянути та обговорити документальний фільм з колекції фондів Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA «Джованні та балет на воді» режисерки з Нідерландів Астрід Буссінг.