назад

У Хмельницькому старшокласники аналізували, чому важливо будувати правову державу

Про основні ознаки правової держави зі старшокласниками Хмельницького ліцею № 15 імені Олександра Співачука говорили заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області Ольга Чорна та волонтерка системи БПД, завідувачка відділу періодики і соціокультурної роботи Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва Ірина Міщенко.

«Правова держава починається з кожного» – так назвали тренінг для одинадцятикласників, який представники регіонального центру організували в співпраці з волонтеркою системи БПД. Говорили про те, чому важливо будувати правову державу, які переваги вона дає та як кожен із нас через власну громадянську позицію може впливати на суспільне життя, імідж держави у світі.

Для початку юристка Ольга Чорна запропонувала школярам здійснити екскурс у часи зародження правових норм у суспільстві та виконати завдання, щоб зрозуміти механізм застосування законодавства. Обговорили також, в чому полягає правовий статус громадянина, які нормативно-правові акти регулюють і захищають права людини на національному й міжнародному рівнях.

У контексті можливостей, які дає правова держава, Ольга Чорна розповіла учням про проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення».

«Метою програми є раннє виведення неповнолітніх, які вперше вчинили кримінальний проступок або нетяжкий злочин, із кримінального процесу. При цьому неповнолітні мають обов’язково пройти заходи для ресоціалізації та запобігання повторним кримінальним правопорушенням. На Хмельниччині ми вже маємо два успішних кейси застосування відновного правосуддя. Завдяки участі в програмі двом підліткам вдалося виправити скоєне та уникнути кримінального покарання», – зазначила юристка.

Під час тренінгу школярі переглянули фільм «Історія Декларації прав людини», у якому йдеться про права та свободи людини в різних країнах світу та боротьбу за ці права, а відтак подискутували, чи відрізняються права і свободи людини в різних куточках світу.

Завершили тренінг вікториною «Знавці правознавства», яку підготувала для школярів Ірина Міщенко. Вона також розповіла про юридичну літературу, яка стане в нагоді охочим поглибити свої знання в сфері права.