назад

У Хмельницькому відновили засідання кіноклубу DocudaysUA «Право в об’єктиві»

З нагоди Дня захисту дітей засідання кіноклубу DocudaysUA, яке цього разу відбулося в онлайн-форматі, присвятили темі захисту прав дитини. До перегляду фільму та його обговорення, організованих партнерами – Хмельницькою обласною універсальною науковою бібліотекою, долучилися і фахівчині Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області Ольга Чорна та Оксана Банкова.

«Кожна дитина має право» – тема засідання кіноклубу, яка об’єднала юристів, правоохоронців, психологів, працівників бібліотек області, школярів, а головне – батьків та дітей. Адже переглядали фільм про непросте дитинство, а говорили про те, як захистити дітей від проблем та зробити їх щасливими.

«Трудний» – це документальний фільм із фондів колекції Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Він про життя хлопчика Василя, який став сиротою при живій матері та отримує співчуття, допомогу, навчання в приватному притулку для сиріт «Місто сонця» в Донецьку», – розповіла завідувачка сектору регіональної та правової інформації ХОУНБ Зоя Філіпенко.

Про те, які заходи на державному рівні покликані захистити права кожної дитини, говорила юристка регіонального центру Ольга Чорна. Вона коротко охарактеризувала шлях визнання прав дитини на міжнародній арені та ознайомила учасників засідання із основними нормативно-правовими документами, які визначають та захищають ці права.

«Розпочинати розмову про захист прав людини на міжнародному рівні, у контексті укладених та імплементованих різними державами документів, слід від Женевської конвенції, яка закріплює у міжнародному праві норми щодо гуманного ставлення під час війни. Відтак була низка інших важливих документів, зокрема Декларація про права людини та Конвенція ООН про права дитини. Саме Конвенція, яку Україна ратифікувала в 1991 році, є першим і основним міжнародно-правовим документом обов’язкового характеру, що присвячений широкому спектру прав дитини. Вона складається з 54 статей, що деталізують індивідуальні права осіб віком від народження до 18 років», – наголосила Ольга Чорна.

Після перегляду фільму учасники дискусії ділилися враженнями та висловлювали своє бачення, як вирішувати складні питання, порушені режисерами Миколою Бондарчуком та Дмитром Тяжловим. Тож йшлося про людську гідність, повагу, толерантність, соціальне сирітство, підліткову ігроманію, залежність від соціальних мереж, складне дитинство й дорослу безвідповідальність.