назад

У Кам’янці-Подільському розповідали, куди звертатися, якщо порушують дитячі права

Наприкінці червня ми відзначаємо День Конституції України. З цієї нагоди юристка Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ганна Петрик зустрілася з четвертокласниками загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15, щоб розповісти їм про основоположні права й свободи людини та громадянина.

Які права має кожна дитина, що є порушенням прав дітей, що робити, якщо у школі порушують права дитини, куди при цьому звертатися – цей перелік запитань потребує ретельного роз’яснення, адже відповідно до Конституції України кожному гарантується право знати свої права та обов’язки. Це дає змогу запобігти посяганню на них.

«Громадяни України мають рівні конституційні права й свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками», – наголосила Ганна Петрик.

Принагідно, зважаючи на актуальність теми, юристка розповіла про види булінгу, ознаки кібербулінгу, хто є суб’єктами булінгу та яка відповідальність передбачена за цькування. А відтак фахівчиня центру ознайомила учнів з основними правилами безпечної поведінки в інтернеті та запропонувала аудиторії визначити переваги та ризики користування мережею.

Для закріплення отриманих знань працівники бібліотеки №8 для дітей Кам’янець-Подільської міської центральної бібліотечної системи підготували для школярів різноманітні вікторини, правовий квест та бліц-інтерв’ю «Конституція – від козаків до сьогодення», у яких учні залюбки брали участь.