назад

У Ковелі провели правопросвітницький захід для соціальних робітників, які обслуговують літніх осіб та осіб з інвалідністю

Соціальний захист населення є одним із найважливіших напрямків державної політики. Запровадження та дотримання високих соціальних норм і стандартів гарантує належний рівень якості життя всім категоріям населення. Повага до старших поколінь є одним з основних принципів будь-якої розвиненої та цивілізованої держави, але юридична необізнаність свідомо позбавляє можливості користування передбаченими законом пільгами. Саме на цьому  наголосила фахівчиня Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Анна Капітан під час правопросвітницького заходу для соціальних робітників, які обслуговують літніх осіб та осіб з інвалідністю. Зустріч відбулась 30 вересня 2021 року на базі Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Ковель.

Право на соціальне забезпечення є одним з найважливіших соціальних прав, яке гарантується загальнообов’язковим державним страхуванням і створенням мережі закладів для соціального обслуговування непрацездатних і забезпечується встановленням мінімального розміру пенсії, інших видів соціальних виплат і допомоги, що не може бути нижчим, ніж прожитковий мінімум, визначений законом» – зауважила Анна Капітан.

Під час проведення заходу фахівчиня Ковельського місцевого центру наголосила про заборону дискримінації літніх людей в галузі праці, охорони здоров’я, соціального забезпечення, користування житлом та в інших сферах. Присутні довідалися і про правила та механізми нарухування субсидій.

Разом із тим, дізналися про те, хто має право на безоплатну правову допомогу, які правові послуги включає безоплатна первинна та вторинна правова допомога, хто є суб’єктом права на безоплатну вторинну правову допомогу, який порядок звернення за її наданням.

У результаті  досягнуто домовленостей щодо здійснення адресного консультування осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, які не мають можливості звернутися з метою отримання безоплатної правової допомоги до Ковельського місцевого центру.

Насамкінець юристка надала індивідуальні консультації, що переважно стосувалися таких питань:

  • визнання права власності на спадкове майно;
  • оформлення права власності на земельну частку (пай);
  • порядок здійснення перерахунку пенсій;
  • порядок присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам;
  • порядок отримання субсидій.