назад

У Ковелі провели просвітницьку акцію до Міжнародного дня жертв насильницьких зникнень

30 серпня Генеральною Асамблеєю ООН оголошено Міжнародним днем жертв насильницьких зникнень. Аби привернути увагу громадськості до цієї проблеми, надати вичерпну інформацію про те, що вважається насильницьким зникненням та як потрібно діяти родинам осіб, зниклих безвісти, головним спеціалістом Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Анною Капітан спільно з начальником служби у справах дітей виконавчого комітету Ковельської міської ради Жанною Вельмою, директором Ковельського міського центру соціальних служб Інною Третяк та фахівцем із соціальної роботи Оленою Приступою було проведено правопросвітницьку акцію у Центральному парку імені Лесі Українки.

Арешти, затримання та викрадення – все це вважають найпоширенішими видами насильницьких зникнень людей. Щороку їх кількість невпинно зростає у всьому світі.

Для України Міжнародний день жертв насильницьких зникнень набув особливого значення з моменту тимчасової окупації Криму та з початком збройного конфлікту на східних рубежах держави.

Так, станом на травень 2021 року зниклими безвісти вважаються 258 військовослужбовців, з них троє – жителі міста Ковель.

Родини безвісти зниклих протягом багатьох років несуть в собі спогади про своїх близьких та щиро вірять, що незабаром вони почують та побачать рідну людину.

Кожен має право знати про долю своїх родичів, які зникли безвісти, що включає отримання достовірних відомостей про їх місцеперебування. Органи державної влади, уповноважені на здійснення обліку та/або розшуку осіб, зниклих безвісти, зобов’язані надавати інформацію про хід та результати їх розшуку родичам таких осіб», – наголосила під час вуличної акції фахівчиня Ковельського місцевого центру з надання БВПД Анна Капітан.