назад

У Кропивницькому впроваджують «Програму відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину»

Про перспективи реалізації «Програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» на Кіровоградщині йшлося під час наради робочої групи з реалізації проєкту у регіоні.

«Задля реалізації «Програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» ключовим аспектом є активна  співпраця психологів, громадських організацій, ювенальних прокурорів, адвокатів-медіаторів, соціальних працівників. Адже злагоджена комунікація учасників проєкту дає шанс неповнолітньому змінити своє життя», – зазначила заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області Олена Шишкарьова.

Ця програма застосовується за чотирьох умов:

  • наявність потерпілої сторони;
  • якщо неповнолітній вперше вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості;
  • визнання ним факту вчинення злочину;
  • і неповнолітній, і потерпілий дали згоду на участь у програмі.

Якщо неповнолітній відшкодує шкоду і примириться з потерпілим, успішно пройде етап ресоціалізації, він має шанс бути звільненим від кримінальної відповідальності.

Важливо: програма відновлення застосовується лише за умови вчинення неповнолітніми вперше злочинів невеликої або середньої тяжкості.

Під час наради учасники робочої групи з реалізації проєкту обговорили умови, складові та можливі виклики реалізації «Програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину». Також визначили ключові заходи координації дій кожного учасника проєкту.

Довідково: відповідно до наказу Міністерства юстиції України, Офісу Генерального прокурора від 17.04.2020 № 1473/5/134, пілотний проєкт запроваджено по всій території України. Даний проєкт ґрунтується на відновних підходах у кримінальних провадженнях про злочини невеликої та середньої тяжкості, вчинені неповнолітніми, і включає в себе скоординовану організацію ефективної комунікації між такими неповнолітніми і потерпілими від вчинених ними злочинів з метою забезпечення відшкодування заподіяної шкоди, максимально раннього виведення неповнолітніх правопорушників із кримінального процесу з обов’язковим ужиттям узгоджених заходів для їх ресоціалізації та запобігання повторним злочинам.