назад

У Миколаєві на Львівщині говорили про правові аспекти управління майном дитини

Управління майном дитини – такою була тематика заходу, що відбувся у відділі комплексної реабілітації центру надання соціальних послуг Миколаївської міської ради для працівників центру та батьків дітей, які проходять реабілітацію.

Малолітні можуть мати будь-яке майно, яке відповідно до закону є об’єктом права приватної власності фізичних осіб, – зазначила фахівчиня Миколаївського бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання БВПД Лілія Корінець.

Вона також поінформувала про:
  • часткову цивільну дієздатність малолітніх власників майна;
  • здійснення управління майном, що належить малолітній дитині, батьками;
  • важливу роль у здійсненні управління майном дитини органів опіки та піклування.
Як розповіла Лілія Корінець, без дозволу органів опіки та піклування батьки не можуть управляти майном або надавати згоду на вчинення дитиною правочинів.
Дозвіл органу опіки та піклування на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини надається у разі гарантування збереження її права на житло.
Під час заходу обговорили й інші правові нюанси: батькам потрібен дозвіл органів опіки та піклування як у випадку, коли дитина є власником або співвласником нерухомого майна, так і у випадку, коли дитина зареєстрована в житловому приміщенні.
Також присутні дізнались про державну підтримку сімей, що виховують дітей з інвалідністю, а також щодо державних гарантій захисту прав дітей з інвалідністю.