На хвилях Українського радіо.Херсон вийшла прямоефірна програма «Про це говорять», присвячена Всесвітньому дню дитини, який щорічно відзначається 20 листопада.
Разом з ведучою Тетяною Герман гостя студії – заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД Олена Іпатенко обговорили ряд важливих питань, що стосуються прав дитини: хто має статус дитини; які основні права дітей прописані у законодавстві; яка мета Конвенції ООН про права дитини; наскільки сьогодні діти цікавляться своїми правами і чи необхідно дитині знати про свої права; з якого віку треба починати розказувати дитині про її права; куди повідомляти, якщо порушуються права дитини.
До обговорення теми у телефонному режимі долучилася і фахівчиня Голопристанського місцевого центру з надання БВПД Інна Холодняк.
На початку програми Олена Іпатенко розповіла історію становлення свята, зазначивши, що Всесвітній день дитини (англ. Universal Children’s Day) Генеральна асамблея ООН ще у 1954 році рекомендувала запровадити святкувати усім країнам з метою привернення уваги до прав дітей, спрямування зусиль для благополуччя дітей усього світу, закріплення співробітництва у сфері захисту прав дитини між націями. У 1959 році проголошено Декларацію прав дитини, а у 1989 році – Конвенцію ООН про права дитини (ратифікована Україною у 1991 році), яка являється основним міжнародно-правовим документом, що присвячений широкому спектру прав дитини. Оскільки ці обидва документи були прийняті 20 листопада, то символічним в цей день святкування Всесвітнього дня дитини.
У свою чергу Інна Холодняк поділилася досвідом проведення правопросвітницьких заходів у навчальних закладах Голопристанського району та звернула увагу на те, що основна мета їх проведення – зацікавити дітей, привернути увагу до тематики, надати необхідний обсяг знань, тому не останню роль у підготовці до спілкування з учнями відіграє творчий підхід.
Окремо спікери порушили й питання взаємодії дітей у школі, ролі вчителя та батьків у вихованні та вибудовуванні стосунків з однолітками. Також не оминули увагою питання домашнього насильства та булінгу.
Діти повинні знати свої права та обов’язки, а також розуміти відповідальність, яка може настати для них та їх батьків у разі тих чи інших протиправних дій» – підсумувала Олена Іпатенко.