назад

У передачі «Про це говорять» на Українському радіо.Херсон спілкуватися про права дітей

На хвилях Українського радіо.Херсон вийшла прямоефірна програма «Про це говорять», присвячена Всесвітньому дню дитини, який щорічно відзначається 20 листопада.

Разом з ведучою Тетяною Герман гостя студії – заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД Олена Іпатенко обговорили ряд важливих питань, що стосуються прав дитини: хто має статус дитини; які основні права дітей прописані у законодавстві; яка мета Конвенції ООН про права дитини; наскільки сьогодні діти цікавляться своїми правами і чи необхідно дитині знати про свої права; з якого віку треба починати розказувати дитині про її права; куди повідомляти, якщо порушуються права дитини.

До обговорення теми у телефонному режимі долучилася і фахівчиня Голопристанського місцевого центру з надання БВПД Інна Холодняк.

На початку програми Олена Іпатенко розповіла історію становлення свята, зазначивши, що  Всесвітній день дитини (англ. Universal Children’s Day) Генеральна асамблея ООН ще у 1954 році рекомендувала запровадити святкувати усім країнам з метою привернення уваги до прав дітей, спрямування зусиль для благополуччя дітей усього світу, закріплення співробітництва у сфері захисту прав дитини між націями. У 1959 році проголошено Декларацію прав дитини, а у 1989 році – Конвенцію ООН про права дитини (ратифікована Україною у 1991 році), яка являється основним міжнародно-правовим документом, що присвячений широкому спектру прав дитини. Оскільки ці обидва документи були прийняті 20 листопада, то символічним в  цей день  святкування Всесвітнього дня дитини.

У свою чергу Інна Холодняк поділилася досвідом проведення правопросвітницьких заходів у навчальних закладах Голопристанського району та звернула увагу на те, що основна мета їх проведення – зацікавити дітей, привернути увагу до тематики, надати необхідний обсяг знань, тому не останню роль у підготовці до спілкування з учнями відіграє творчий підхід.

Окремо спікери порушили й питання взаємодії дітей у школі, ролі вчителя та батьків у вихованні та вибудовуванні стосунків з однолітками. Також не оминули увагою питання домашнього насильства та булінгу.

Діти повинні знати свої права та обов’язки, а також розуміти відповідальність, яка може настати для них та їх батьків у разі тих чи інших протиправних дій» – підсумувала Олена Іпатенко.