назад

У передачі «Сьогодні. Головне» на UA:Херсон говорили про права батька та відповідальне батьківство

18 червня директор Херсонського місцевого центру з надання БВПД  Денис Милокостий взяв участь у прямому ефірі Херсонського обласного телеканалу «Суспільне.Херсон» в програмі «Сьогодні.Головне».

Денис Милокостий, виступивши з темою «Права батька», розповів про рівність прав обох з батьків стосовно участі у вихованні та розвитку дитини, державні соціальні гарантії для матерів та батьків, зміни в чинному законодавстві України, що були прийняті нещодавно та покликані захистити права батька, в тому числі й на отримання соціальних допомог від держави, додаткових соціальних відпусток тощо.

Стаття 141 Сімейного кодексу України чітко визначає рівність прав та обов’язків батьків щодо утримання дітей.

Так,  відповідно до  Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР державою гарантується одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів) надається не пізніше трьох місяців з дня народження дитини таким працівникам:

  1. чоловіку, дружина якого народила дитину;
  2. батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;
  3. бабі або діду, або іншому повнолітньому родичу дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком).

Дана відпустка надається лише одній із вищезазначених осіб.

Крім того, один із батьків має право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням матері або батька дитини одному з них надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. За бажанням, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.

У разі, якщо у родині є діти або повнолітня дитина – особа з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи одному з батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів працівникам.

Переглянути запис ефіру можна за посиланням.