назад

У передачі «Сьогодні. Головне» на UA:Херсон розповідали про те, що зміниться для українців з введенням електронного обліку трудової діяльності

08 лютого на запрошення ведучої Ольги Петренко гостею студії прямоефірної передачі «Сьогодні. Головне» на UA: Херсон стала заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко.

Предметом обговорення під час ефіру були питання щодо змін, які чекають на українців з запровадженням так званих електронних трудових книжок, адже мешканців Херсонщини турбує доля їх паперових трудових, а також є багато побоювань з приводу їх заміни електронним обліком трудової діяльності.

Ведуча Ольга Петренко зазначила, що Верховна Рада України 05 лютого 2021 року ухвалила у 2 читанні законопроєкт №3623, який скасовує зобов’язання вести паперові трудові книжки. Крім того, тепер пенсії за допомогою системи електронного обліку стажу призначатимуть автоматично.

  • Трудові книжки: які відомості вони містять, хто відповідає за їх ведення на кого вони оформлюються, а на кого – ні?
  • Чому вирішено перейти від паперових трудових до електронних? Чи означає це, що паперові книжки зникнуть вже зараз?
  • Як буде проходити процес переходу від паперової трудової до електронної?
  • Що відбувається із трудовою книжкою після внесення відомостей про трудову діяльність працівника до Державного реєстру?
  • Чи можна буде в електронну трудову книжку внести якісь зміни або доповнення? Чи потрібно зберігати трудову книжку тим, у кого вона є?
  • Яка різниця між трудовим та страховим стажем? Як діяти людині, якій потрібно оформити пенсію?
  • Коли ми остаточно перейдемо на електронні трудові книжки та які ризики цього переходу?

На усі ці питання ведучої Ольги Петренко відповіла у прямому ефірі юристка Олена Іпатенко.

Запис передачі можна переглянути за посиланням або перейти до повнотекстової версії у розділі “Юридичні консультації.