назад

У передачі «Сьогодні. Головне» на UA:Херсон розповіли про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей

07 липня на запрошення ведучої Ольги Петренко гостею студії прямоефірної передачі «Сьогодні. Головне» на UA: Херсон стала заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко.

Під час  ефіру обговорили тему соціального та правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей.

Інформаційним приводом до обговорення вказаної теми стало те, що родину херсонця Олександра Клевця, загиблого 25 вересня 2020 року разом з іншими офіцерами та курсантами Харківського національного університету повітряних сил ім. Івана Кожедуба в авіакатастрофі на Харківщині, хочуть позбавити статусу сім’ї загиблого військовослужбовця. Батькам хлопця видали відповідне посвідчення у листопаді минулого року, а на початку липня цього року батьки отримали відповідь від Міністерства у справах ветеранів України, що не мають права на вказаний статус. Ірина Клевець, мати загиблого військовослужбовця, розповідає, що на початку липня повідомили, що їй і чоловіку треба повернути посвідчення членів сім’ї загиблого військовослужбовця і більше вони не мають права на отримання відповідних пільг.

У чому різниця між статусом члена сім’ї загиблого військовослужбовця та члена сім’ї загиблого ветерана війни? Хто із родичів і за яких обставин має право на отримання цих статусів? Чи вважається курсант вищого військового навчального закладу військовослужбовцем? На які пільги, гарантії та компенсації мають право батьки загиблого курсанта? Які підстави для скасування вказаних пільг? На ці та інші питання Ольги Петренко відповідала протягом ефіру Олена Іпатенко.

Запис передачі можна переглянути за посиланням