назад

У Полтаві відбудеться вебінар «Презентація щорічної доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні за 2019 рік»

У 2019 році інституцію Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини реакредитовано статусом А – найвищим статусом відповідності Принципам ООН, які стосуються статусу національних установ, що займаються заохоченням і захистом прав людини (Паризькі принципи). ЇЇ визнано як законну, надійну, релевантну та ефективну установу, що захищає та просуває права людини на національному та регіональному рівнях. Зазначений статус надав право голосу Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини на щорічних засіданнях Глобальної мережі інституцій з прав людини (GANHRI) та Ради ООН з прав людини на наступні п’ять років.

Діяльність органів державної влади України всіх рівнів, установ та організацій незалежно від форми власності має здійснюватися не лише за запитами суспільства, а насамперед з додержанням та повагою до прав і свобод людини і громадянина.

Секретаріат Уповноваженого ВРУ з прав людини та регіональна мережа постійно працюють зі звереннями громадян щодо порушення прав людини. Тому розглянемо окремі  напрями діяльності в контексті відновлення порушених прав.

Метою заходу є  поінформувати суспільство про діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та регіонального представництва в Полтавській області щодо стану додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні за 2019 рік.

Задля цього була створена гугл форма. За результатами вебінару буде надано Доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні за 2019 рік.

 

Вебінар відбудеться 23 червня о 10.00.

 

Питання, які будуть висвітлені під час заходу:

  1. Аналіз діяльності інституції Уповноваженого ВРУ з прав людини.
  2. Випадки порушення прав людини і громадянина органами державної влади та місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, установами, організаціями незалежно від форми власності та їх посадовими і службовими особами
  3. Заходи, які вживалися Уповноваженим з метою відновлення порушених прав
  4. Діяльність НПМ
  5. Результати діяльності Полтавського представництва Уповноваженого ВРУ  з прав людини  в Полтавській області.
  6. Співпраця ВРУ та системи БПД на теренах Полтавщини.
  7. Рекомендації органам державної влади, місцевого самоврядування та іншим суб’єктам щодо усунення порушень та недопущення їх в подальшому

 

   У якості спікерів з вами будуть працювати регіональний координатор Уповноваженого ВРУ  з прав людини в Полтавській області Віра Яковенко та регіональний представник Уповноваженого ВРУ   з прав людини в Полтавській області Юрій Чернушенко.

Посилання для підключення https://www.youtube.com/watch?v=cRd2z-ULlQw&feature=youtu.be

До зустрічі на вебінарі!